• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте ,реших да си направя автоматизирано капково напояване на градината със зеленчуците която не е голяма, пресметнах дебита вода който ще ми е нужен за системата и е от порядъка 500-600 литра на час максимално ,кладенеца който имам е стар и не използван 15 години и нямам представа за колко време си възвръща водата при изчерпване .Характеристиките на кладенеца :дълбочина 6 метра от кота 0 и воден стълб от 1.6 -1.7 м ,по бързи сметки има около 1.8 кубика вода. И сега следва проблема с избора на помпата за вода ,по принцип съм се спрял на потопяема помпа за вода заради по лесния процес на автоматизация и защита , харесах този модел помпа https://www.e-gardena.com/bg/upravlenie ... 700-2-1682 , но реших да попитам все пак дали ще ми свърши работа ,защото по характеристики производителността и е ще по голяма от нуждата ми за вода и ако и ограничя дебита л/ч дали няма да я повредя и дали има потенциал да създаде достатъчно налягане в поливната система .От кладенеца до захранването на капковто разсточнието е късо не повече от 10 метра без денивелация.Благодаря предварително на отзовалите се със мнение и препоръки =D>
nikolson - майстор
Става за това, което са дали на снимката. За повече, отколкото струва.
joro39 - специалист
според мен трябва да е хидрофор или да пълниш някакъв съд.
Andri01 - майстор
Няма проблем с ограничаване на дебита. допълнителния съд е за предпочитане-да поливаш с топла,престояла вода. Тази от кладенеца ще е студена и не е хубаво за доматките,краставичките,....:)
нед апр 19, 2020 8:39 amAndri01 написа:
Няма проблем с ограничаване на дебита. допълнителния съд е за предпочитане-да поливаш с топла,престояла вода. Тази от кладенеца ще е студена и не е хубаво за доматките,краставичките,....:)
Системата мисля да я правя с автоматика да полива вечерно време ,за да се избегне проблема със студената вода а и да се ползва нощната консумация на ел. енергия.
Andri01 - майстор
С допълнителен съд,нали? При мене тръгва към 19ч и се сменят линиите. Доматите през 2-3 дена ,другите неща-всеки ден по малко.
kr1100 - майстор
нед апр 19, 2020 8:39 amAndri01 написа:
Няма проблем с ограничаване на дебита. допълнителния съд е за предпочитане-да поливаш с топла,престояла вода. Тази от кладенеца ще е студена и не е хубаво за доматките,краставичките,....:)
Няма такива проблеми със студена вода и капково. Стига отживелици от поливането във вади и непременно топла вода. През деня и маркуча и мулча се затопят яко.
Днес пак ходих да меря характеристиките на кладенеца и се оказа ,че първия път съм объркал леко сметките ,от кота 0 до водното огледало има 6 метра и после 1.7-1.8 метра вода до дъното ,което следва ,че въпросната помапа май няма да ми върши работа защото я дават до 7 метра ,последните 3-4 дни прочетох почти всички теми във форма за помпите и ми стана голяма каша в главата какво точно ми трябва :rolleyes:
joro39 - специалист
ако ще вързваш директно помпата няма да зле да прочетеш малко-https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0 ... 0%B8%D1%8F
yanko78 - специалист
Ако си се спрял на определена марка за помпа, звънни във фирмата която ги предлага. Там си имат специалисти и ще те консултират адекватно, какво да вземеш, според условията с които разполагаш.
  • 1
  • 2

Тема "Моля за съвет за помпа за капково" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: