• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
съб май 09, 2020 5:28 pmMamaMy написа:
kozl, забелязвам, че не четеш всичко. Чети до края и ще ти се изясни! Става дума за вертикален щранг в блок. Задължително има общ водомер където се събират всички щрангове, а там задължително има още поне два спирателни крана преди да се излезе към тротоарния.
Е са па ли требе да пишем, че съм писател, а не читател.
Но за читателите:
чет май 07, 2020 7:01 pmpavlinp написа:
Здравейте,
Налага се да сменим част от водопроводния щранг в блок строен 1952.Тръбата е 1 цол метална на нея има спирателен кран ..............
Дали има някъв шанс да се раздвижи според вас.Страх ме е да го напъна нямам представа какви са тези кранове.Иначе трябва да викаме ВиК да спират водата от улицата,
И я па не знам ков е случайот, но в блока на мои родители всите кранове за вертикали патасаха и никой не спираше водата. И така като требе нещо по ВК да се сменя по некой от апартаментите и понеже мързеливите собственици хем не моат хем ги скрънза да платат некой лев да им опраат СК при техните водомери, та всеки таков се научил да врътка СК при водомеро. И така докато и главния спирател се скапа и :shock: ВиК-то оправи работата. Това биде у Софето мноо преди Софийската вода да е на мода.
Но автора Павлин се затаи и поне нема да се е писал отдека е и щом требе да вика ВиК предполагам дека не е от Софето, мое би :? и кво да мислим, като он зема та се покри :crazy:
Е колко пак требеше да писателствувам, за да обяснявам, че на улицата има ТСК. А ако в сградата има други работещи СК преди тези за вертикалните щрангове, то автора ма е подвел оти не съм чел :wink:
iordigd - напреднал
Здравейте! Искам да споделя проблем, който ме затруднява и търся удачно решение. Не съм ВИК специалист, но се опитвам сам да си правя ремонтите в къщи. Въпросът ми е следният: Как мога да сменя цял спирателен кран, който се намира посредата на водопровода, като преди и след него има навити тръби, нипели, муфи, тетки, възвратни клапани и други? Началото и края на водопровода са в други помещения така, че няма от къде да започна да ги развивам за да стигна до крана. Ако започна да развивам целия кран от едната страна то той от другата страна се завива. В помещението няма никъде холендри за да започна от тях. Проблем със спирането на водата нямам. Спрял съм я от крана преди водомера. Как постъпвате в такива ситуации?
krasi92 - майстор
Режа тръбата и след като махна стария кран нарязвам нова резба съобразена с новия кран и холендър. Ако нямаш вариант да нарежеш резба има компенсатори. Друг вариянт е с полипропилен и лепачката но пак е свързано с рязане на парче тръба за да махнеш разваления кран и тръбите за да стигнеш до фитинг на които да сложиш ппр адаптор и да продължиш с лепачката
iordigd - напреднал
Благодаря за бързия отговор! От това, което разбрах, е че си трябва рязане на подходящо място, правене на резба и добавяне на холендър, като предварително сме оставили достатъчно място за него.
Не бях и чувал даже за тези компенсатори!
iordigd - напреднал
Благодаря! Компенсатора изглежда много полезен и то не само за места, където не е удобно да правим резби, а и за такива, на които няма да се притесняваме да уцелим точното разстояние за да навием някакъв кран, водомер и каквото и да е, на неудобни места.
По отношение на смяната на крана някой не прилага ли някакви хитрини за да мине по-леко ремонта? Компенсатора все пак ми изглежда като създаден за решението на такива проблеми.
geodan - напреднал
А не може ли вместо да сменяваш целия кран да смениш само кеклата?
iordigd - напреднал
Не, трябва да се смени целия. Иначе щеше да е лесно - райбероваш, нова кекла и готово.
iliya_i - майстор
чет ное 26, 2020 7:59 pmiordigd написа:
Благодаря! Компенсатора изглежда много полезен и то не само за места, където не е удобно да правим резби, а и за такива, на които няма да се притесняваме да уцелим точното разстояние за да навием някакъв кран, водомер и каквото и да е, на неудобни места.
По отношение на смяната на крана някой не прилага ли някакви хитрини за да мине по-леко ремонта? Компенсатора все пак ми изглежда като създаден за решението на такива проблеми.
Като разбереш колко струва ще се постараеш да уцелиш точното разстояние :-D
Но предимството е, че може да спести доста къртене са да направиш резба в стара тръба до стената.
iordigd - напреднал
Така е! Ще го използваме с мярка и при нужда! :)
  • 1
  • 2

Тема "развиване стар спирателен кран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: