• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте ! Как може да се разбере дали при лепенето на ППР някъде не се е получило събиране на тръбата евентуално при повечко вкарване ? От улицата до къщата са около 30 м и са с 1/2 тръба заварено положение. Точно преди да влезне в къщата разшерих с 3/4 около 3 метра за евентуална подмяна на тръбата от улицата. В къщата подмених цялата инсталация ,но като цяло е слабо налягането и ме претиснява дали при лепенето не съм вкарал повечко тръбата. Но като се замисля меките връзки навсякъде към смесителите е 6-6 мм. Захранени са два етажа но и при пускането само на един смесител пак е слабичко. Как може да се провери налягането и дали евентуално има събиране при лепенето ?
krasi92 - майстор
Преди интервецията по разширяването налягането нормално ли беше. Старата тръба половин цол на колко години е. Крана при водомера отворен ли е.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет май 08, 2020 9:09 pmAzamat 2007 написа:
Как може да се провери налягането и дали евентуално има събиране при лепенето ?
Налягането се мери с манометър и "събиране при лепенето" не му влияе, то влияе на дебита :cool:
пет май 08, 2020 10:13 pmkrasi92 написа:
Преди интервецията по разширяването налягането нормално ли беше. Старата тръба половин цол на колко години е. Крана при водомера отворен ли е.
От централната тръба на пътя която е интрнитова тръгва половин цол и до водомера е около 12 метра и от водомера до къщата още 20-25 м. Тръбата е на около 40 г а може и повече и също е половин цол.
krasi92 - майстор
Преди да пипаш налягането как беше. Крана при водомера отворен ли е.
шоп - майстор
пон май 11, 2020 10:34 pmAzamat 2007 написа:


От централната тръба на пътя която е интрнитова тръгва половин цол и до водомера е около 12 метра и от водомера до къщата още 20-25 м. Тръбата е на около 40 г а може и повече и също е половин цол.
Нормално е при това положение да нямаш дебит. Няма как двуетажна къща да е захранена с 1/2 тръба дълга 32-37 метра.
kozl - майстор
пет май 08, 2020 9:09 pmAzamat 2007 написа:
Здравейте ! Как може да се разбере дали при лепенето на ППР някъде не се е получило събиране на тръбата евентуално при повечко вкарване ? От улицата до къщата са около 30 м и са с 1/2 тръба заварено положение. Точно преди да влезне в къщата разшерих с 3/4 около 3 метра за евентуална подмяна на тръбата от улицата. В къщата подмених цялата инсталация ,но като цяло е слабо налягането и ме претиснява дали при лепенето не съм вкарал повечко тръбата. Но като се замисля меките връзки навсякъде към смесителите е 6-6 мм. Захранени са два етажа но и при пускането само на един смесител пак е слабичко. Как може да се провери налягането и дали евентуално има събиране при лепенето ?
Както писаха вече с манометър и при това не само един.
Един манометър на входа на улицата, втори пред участъка на ремонта и третия го местиш по къщата.
Проверка в статично положение - без пуснати чешми и др. Манометрите трябва да покажат разлика според геодезичната височина м-у тях. Ако още в статичен режим налягането е под 1 бар на входа към улицата - еми ниското налягане е от захранващия вадопровод.
Пускаш чешма и докато тече отчиташ показанията. Метода е по пътя на водата по тръбите да правиш измервания при течаща вода, като
се отчита налягането в точки на трасето, примерно като местиш манометъра по тези точки, докато се отчете рязък спад в налягането м-у 2 съседни точки. Е там има стеснение (запушване).
Па може би да стане и със слушалки, ма аз само веднъж взех от ВК лаборатория да търся теч и слушалките ме подведоха да копам там де няма водопровод. Водопровода и спуканото се оказаха на няколко метра встрани, но копахме там де звука беше най силен. Акустика неква се палучила и мене измамила :rolleyes:
пон май 11, 2020 10:35 pmkrasi92 написа:
Преди да пипаш налягането как беше. Крана при водомера отворен ли е.
Ужким е отворен но дали наистина е отворен вътре не се знае. Уговорих се вече за нова тръба от улицата до водомера за един гол. После ще мисля.
шоп - майстор
Провери ако имаш филтър преди водомера дали не е запушен.
krasi92 - майстор
Щом за един гол ще получиш нова търба си късметлия. Ще ти я закарат обаче до водомера само служебно. Другото си е за твоя сметка.
  • 1
  • 2

Тема "Ниско налягане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: