Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
vacano - напреднал
Здравейте,

Ще бъда благодарен на мнения и препоръки за избор на фирма или изпълнител на сондажи в град Варна? Предстои ми тази процедура тъй като райграса иска много вода :)

Благодаря предварително!
KingLin - майстор
Преди да избереш фирма е добре да имаш някакви предварителни данни. Аз вече минах по тоя път. Някои казват че можело и по евтино да ми излезе ама мача вече е свирен. В кой район искаш да сондираш? Комшиите имат ли кладенци/сондажи и ако да то на какви метри излиза водата при тях? Какъв дебит ще ти е нужен? Ако е само за райграс не ти трябва много.
miroki - майстор
И аз следя темата, колега дай някакви цени все пак.
За Варненско иде реч. При мен е на 8 метра водата.
ivan_v - специалист
Цените по Пловдивско са 30лв/м. Миналата седмица са дупчили у приятел, 15м за 450лв. с тръби фи160 ( влизат в цената) . Това по метода с водна струя, който май не става при скалист терен.
vacano - напреднал
Аз не знам къде е водата при мен, трябва да поразпитам съседите да видя кой, на къде е. До колкото знам всички идват с багетист, на който му се плаща отделно. Гледах разни цени и варират между 100 и 120лв на метър, като всичко е включено в цента до самата помпа.

Едно не ми е ясно, ако някой който следи темата и има вече сондаж, да каже. Какво става когато няма консумация от сондажа ? Верно, времето се измени и поливният сезон се удължи но все пак зимно време консумацията би била в пъти по малка.
miroki - майстор
Аз обмислям и вариант кладенец. Тъй-като дебитът в района не е голям.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон май 25, 2020 9:51 pmmiroki написа:
Аз обмислям и вариант кладенец. Тъй-като дебитът в района не е голям.
Ти си перфектен за кладенец
LazarGanev - "Велик майстор"
пон май 25, 2020 7:57 pmivan_v написа:
Цените по Пловдивско са 30лв/м. Миналата седмица са дупчили у приятел, 15м за 450лв. с тръби фи160 ( влизат в цената) .
Бах маа му, у Варна цените са +100
dragozow - майстор
Вероятно ползват евтини тръби и правят малък диаметър, при нас 3 инчовите помпи се продават на поразия, сега съм поръчал 2 и 2,5 инча.
Chefo77 - майстор
пон май 25, 2020 5:04 pmKingLin написа:
Преди да избереш фирма е добре да имаш някакви предварителни данни. Аз вече минах по тоя път. Някои казват че можело и по евтино да ми излезе ама мача вече е свирен. В кой район искаш да сондираш? Комшиите имат ли кладенци/сондажи и ако да то на какви метри излиза водата при тях? Какъв дебит ще ти е нужен? Ако е само за райграс не ти трябва много.
Комшията има къмто 200 м2 райграс, полива го 3 пъти на ден и говори за нещо като 3-4 кубика на ден само за него. Това малко ли е, или много? :)

Тема "Фирма за сондажи Варна - мнения и препоръки за избор!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: