• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Antonii - майстор
За този случай си трябва по-интелигентно управление, което следи и разхода.
С други думи включва по налягане, а изключва по нисък разход, който е под този на пръскачките.
Но това си струва пари.
nikartrade2 - напреднал
съб юни 06, 2020 3:23 pmLazarGanev написа:
С буферен резервоар ще стане, ама той човека пита дали ще стане, ако помпата дърпа директно от водопровода. Това може да върши работа само ако целогодишно напорът е малък -обекта е нависоко. Щом като зимата има достатъчно напор, а лятото е малък, това означава, че консумацията е голяма и тоя частен водопровод е с малък диаметър и не успява да осигури нужния дебит. В такъв случай ако всеки сложи помпа да дърпа, то във водопровода ще се образува вакуум.
Никой друг не ползва този водопровод. Има само една улична чешма която е по ниско от моето място,но тя се ползва доста рядко.Мисля че тръбата е два цола главната
kozl - майстор
пон юни 08, 2020 10:21 amnikartrade2 написа:
съб юни 06, 2020 3:23 pmLazarGanev написа:
С буферен резервоар ще стане, ама той човека пита дали ще стане, ако помпата дърпа директно от водопровода. Това може да върши работа само ако целогодишно напорът е малък -обекта е нависоко. Щом като зимата има достатъчно напор, а лятото е малък, това означава, че консумацията е голяма и тоя частен водопровод е с малък диаметър и не успява да осигури нужния дебит. В такъв случай ако всеки сложи помпа да дърпа, то във водопровода ще се образува вакуум.
Никой друг не ползва този водопровод. Има само една улична чешма която е по ниско от моето място,но тя се ползва доста рядко.Мисля че тръбата е два цола главната
Пробвано от уличен водопровод и в зависимост от външното потребление някога има ефект, друг път - въздух. :wink:
nikartrade2 - напреднал
пон юни 08, 2020 2:12 pmkozl написа:
пон юни 08, 2020 10:21 amnikartrade2 написа:
съб юни 06, 2020 3:23 pmLazarGanev написа:
С буферен резервоар ще стане, ама той човека пита дали ще стане, ако помпата дърпа директно от водопровода. Това може да върши работа само ако целогодишно напорът е малък -обекта е нависоко. Щом като зимата има достатъчно напор, а лятото е малък, това означава, че консумацията е голяма и тоя частен водопровод е с малък диаметър и не успява да осигури нужния дебит. В такъв случай ако всеки сложи помпа да дърпа, то във водопровода ще се образува вакуум.
Никой друг не ползва този водопровод. Има само една улична чешма която е по ниско от моето място,но тя се ползва доста рядко.Мисля че тръбата е два цола главната
Пробвано от уличен водопровод и в зависимост от външното потребление някога има ефект, друг път - въздух. :wink:
Благодаря,все пак мога и да пробвам,пък то ще си покаже,дано се получи защото водата е хубава а имам и алтернатива ,кладенец който е 3м и е пълен с вода но не е добра
maxuel82 - специалист
Това е помпата https://hydrostab.com/bg/category/poliv ... x-autojet/ ,къде преди пресостата да сложа кран :? Днес ще снимам как е свързана . Защо да е проблем да включва и изключва ,нали за това е този пресостат ? Дебита е 4,8кубика на час . то и всички чешми да пусна пак изключва . Дебита е доста голям . Проблема според мен при по честото включване е големите пускови токове които я загряват .Но веднъж на 24 часа за 15 тина минути през които работи поливаната система няма да е такъв проблем , а и слизах и я пипах докато поливната система работи и помпата включва и изключва и изобщо не загрява корпуса . Ще сложа още разпръсквачи да видим дали ще престане да изключва . Просто дебита и е доста голям .
maxuel82 - специалист
Голям зор видях с настройката на на хидрофора , И така , има две пружини с гайки за ключе N9 . Развих гайката на по голямата пружина и помпата почна да включва на по малко налягане ,падна на около 1 бар . Развих гайката и на по малката пружинка и пак включвана около 1 бар но изключва на около 4 бар, което ми се вижда много . И така настройввам пускам карана да падне налягането за да видя на колко включва и като включи затварям крана за да видя на колко ще изключи . И така направих около 40 безуспешни опита и или изключваше на голямо налягане или пък включва на прекалено ниско . Искам да изкллючва на около 3.2 бар и да включва около 2 бар . Ама как да ги настроя ? :? Има ли някаква последователност и начин за настройка на пресостата ,че се видях в чудо с тая помпа.Налягането в балона е 1.8 бар . В момента съм я изключил и като си ида на село в събота пак ще се мъча да я настроя .
ivomagna - специалист
Здравейте,
При мен системата е същата, но помпата не може да вдигне налягането в разш. съд. Примерно включва на 1 атм и работи, вдига до 1,9 атм. и помпата продължава да работи без да се повишава налягането повече в разш. съд. Така продължава да работи и ако я оставя корпуса където циркулира водата се затопля и аз я изключвам, все едно не засмуква повече вода от сондата само я върти. Това при затворена система без консуматори. Ако в този момент отворя някъде кран то започва да тече вода, но когато го затворя не се вдига налягането в разш. съд повече от 1,9 атм.
Andri01 - майстор
Помпата за ремонт ,най вероятно,що надува винаги до едно и също налягане. А може да гълта въздух от някъде.
ivomagna - специалист
пон юли 13, 2020 6:11 pmAndri01 написа:
Помпата за ремонт ,най вероятно,що надува винаги до едно и също налягане. А може да гълта въздух от някъде.
Отворих я, няма нищо счупено или повредено в корпуса където е перката / колелото. Включих я за секунди без металния капак и колелото върти. Смених смукателя и тръбата по която засмуква водата от сондата, сложих 14 м. PE тръба пак не вдига налягане в разширителния съд. Сондата е дълбока 20 м. а водното огледало е на 6 м. от помпата. Днес ще пробвам с друг маркуч при изваден хидрофор от сондажната шахта да я пусна да смуче от бидон.
Andri01 - майстор
Напълни тръбата с вода и така пусни помпата. Центробежните помпи нямат "сухо засмукване" . Долу на тръбата трябва да имаш невъзвратен клапан,за да остава тръбата винаги пълна.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Помощ за хидрофор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: