• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
LazarGanev - "Велик майстор"
При тези настройки би трябвало водата да излиза на тласъци от чешмата, освен ако манометърът за въздуха не показва вярно
maxuel82 - специалист
Ами не е баш като от водопровода ,ама и не съм правил много проби . Имам едни првскачи в райграса и като пуснах отначало имаше струя ,после доста понамаля като включи помпата струята се увеличи двойно ,след малко пак намаля и така не е много равномерно . Манометъра за гуми е чисто нов .Утре ще взема и с друг да замеря. Съмнява ме ,че тоя хидрофор е пробван някуде или някой го е бъзикал и са го върнали и сега го набутаха на мен . Ако трябва ще го регулирам малко .
dragozow - майстор
Спадни го на 1,5 бара и тествай пак. Интересно от къде такива камъни в помпената част след като казваш имаш смукател.
LazarGanev - "Велик майстор"
Освен налягането в балона, регулирай малко и пресостата, като развиеш голямата гайка за да повишиш налягането на изключване (ще се повиши и ниското налягане)
maxuel82 - специалист
чет юни 04, 2020 8:53 pmLazarGanev написа:
Освен налягането в балона, регулирай малко и пресостата, като развиеш голямата гайка за да повишиш налягането на изключване (ще се повиши и ниското налягане)
Не трябва ли да я натегна гайката на голямата пружина за да повиша налягането :?
nikartrade2 - напреднал
Извинявам се предварително на започналия темата,но за да не откривам нова ще поместя тук моят въпрос.
Бих искал съвет за следното. В момента на Вилата имам външна чешма,която е захранена с вода от частен водопровод / хванат е извор в дерето над къщата/ сега налягането е горе долу добре но с настъпването на жегите то доста намалява. Понеже все още нямам вътре вода в къщата а искам да вкарам,възможно ли е да използвам хидрофор който да свържа към тръбата на чешмата и от там да захрани вилата с достатъчно налягане за пералня ..баня ?
Antonii - майстор
С хидрофорна уредба с буферен резервоар що да нестане. По високите части на Драгалевци и не само там доста къщи са така, че им е ниско налягането на водата.
Другия вариант е директно с бустерна помпа.
LazarGanev - "Велик майстор"
С буферен резервоар ще стане, ама той човека пита дали ще стане, ако помпата дърпа директно от водопровода. Това може да върши работа само ако целогодишно напорът е малък -обекта е нависоко. Щом като зимата има достатъчно напор, а лятото е малък, това означава, че консумацията е голяма и тоя частен водопровод е с малък диаметър и не успява да осигури нужния дебит. В такъв случай ако всеки сложи помпа да дърпа, то във водопровода ще се образува вакуум.
maxuel82 - специалист
Така , натегнах гайката на по голямата пружина с 4 оборота и сега изключва точно на 3 бара. Иначе и двете гайки са с ключе N9 . Спрях хидрофора ,отворих най близкия кран, за да се изпразни балона и премерих налягането на въздуха .И с друг манометрър пак показа 2.2бара .Изпуснах го до 1.8бара. Сега помпата включва на 1.6 бар ,а налягането на въздуха е 1.8 бара. Имам изградена поливна система с два кръга и когато програматора отвори единия кръг на който имам 6 разпръсквача ,те изкачат и почват да пръскат ,НО след малко се прибират повече от половината и като помпата включи пак се издигат . Това нормално ли е или имам още неща за донагласяне ? Благодаря за помоща ! :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Помощ за хидрофор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: