• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
Засечи на какво налягане се прибират разпръсвачите. Долната граница на изключване на пресостата трябва да се настрои на по-голямо от това налягане, а РС да се напомпа под това налягане.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед юни 07, 2020 8:47 ammaxuel82 написа:
Така , натегнах гайката на по голямата пружина с 4 оборота и сега изключва точно на 3 бара. Иначе и двете гайки са с ключе N9 . Спрях хидрофора ,отворих най близкия кран, за да се изпразни балона и премерих налягането на въздуха .И с друг манометрър пак показа 2.2бара .Изпуснах го до 1.8бара. Сега помпата включва на 1.6 бар ,а налягането на въздуха е 1.8 бара. Имам изградена поливна система с два кръга и когато програматора отвори единия кръг на който имам 6 разпръсквача ,те изкачат и почват да пръскат ,НО след малко се прибират повече от половината и като помпата включи пак се издигат . Това нормално ли е или имам още неща за донагласяне ? Благодаря за помоща ! :partyman:
Налягането на въздуха трябва да е по-малко от налягането на включване, за да няма тласъци. Като почнеш да поливаш, помпата не трябва да изключва, за да не се прибират разпръсквачите. Явно при тебе консумацията на вода е много по-малка от дебита на помпата и тя успява да изключи по налягане. Пробвай с ограничаване на дебита на изхода на помпата (притвори малко крана) - така помпата не би трябвало да изключва
maxuel82 - специалист
Пробва го това с крана но пак изключва . По принцип не знам колко им е дебита на тези дюзи https://napoqvane.com/hunter_spray_nozzle_12a и https://napoqvane.com/hunter_spray_nozzle_17a .На единия кръг са 6 броя а на другия 3бр. . ако се наложи ще прокопая и сложа по още една за да не изключва помпата . Аз мисля ,че ако намаля дебита на входа тогава ще стане работата :? На тази тръба дето идва от смукатела .За сега на нея нямам кран . Обаче после да не би пък като се пуснат две чешми и душа примерно и да не ми достига вода . Имам и пералня и съдомиална и ред други консуматори .За сега дебита е хубав и пробвах и пуснах всички чешми и градинския маркуч и вода и налягане има предостатъчно . Ако ли не ще си полива така . Прдполагам не е проблем помпата да включва 20 пъти за 10 мин докато работи поливната система .
LazarGanev - "Велик майстор"
Не, на смукателя не слагай кран, а сложи кран преди пресостата (сега явно е след пресостата)
Antonii - майстор
По отношение броя на включванията на помпата, за повечето помпи производителите дават 100тина пъти за час, но има и на доста по-малко.
Вижте си в инструкцията, там е дадено това ограничение.
dragozow - майстор
100 включвания са прекалено много.
шоп - майстор
нед юни 07, 2020 4:34 pmmaxuel82 написа:
Прдполагам не е проблем помпата да включва 20 пъти за 10 мин докато работи поливната система .
Огромен проблем е!
sian - специалист
За да не вкл/изкл трябва да се повиши консумацията толкова че да неможе да достигне налягането за изкл. При душа в банята е лесно, по време на къпане отваряте малко най близката чешма. Или да се настигне преносната до налягане на изкл. макс.близко до възможностите на помпата, но има риск от неизключване при липса на консумация и повреда на помпата. Може да се помисли в/у замяната на преносната с датчик за поток(дебит). Или да вкл по спад на налягане и изкл при малък дебит.
LazarGanev - "Велик майстор"
Чисто и просто кранът на изхода на помпата трябва да се премести преди пресостата
kozl - майстор
пон юни 08, 2020 7:37 amsian написа:
За да не вкл/изкл трябва да се повиши консумацията толкова че да неможе да достигне налягането за изкл. При душа в банята е лесно, по време на къпане отваряте малко най близката чешма. Или да се настигне преносната до налягане на изкл. макс.близко до възможностите на помпата, но има риск от неизключване при липса на консумация и повреда на помпата. Може да се помисли в/у замяната на преносната с датчик за поток(дебит). Или да вкл по спад на налягане и изкл при малък дебит.
Да ве може да се помисли и за честотно у-ние, а още по дбре да се инвестира.
То най-елементарното за центробежни помпи Лазар го е написал:
LazarGanev написа:
Не, на смукателя не слагай кран, а сложи кран преди пресостата (сега явно е след пресостата)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Помощ за хидрофор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: