Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте,
От няколко дни хидрофора ми се включва на пресекулки през 5 сек. Не знам какво се случва... Имам го от 4-5 години и досега не ми е правил такива номера... Като пусна водтата тя тече на тласъци, тъй като хидрофора я "помпа" на 5 сек. докато изключи. Понякога се включва и без да е пусната водата. Какво да направя?
шоп - майстор
вт юни 09, 2020 12:15 pmdusho написа:
Какво да направя?
Първо провери с манометър налягането на въздуха в ресивера.
Или е спаднало налягането и проблема ще го решиш лесно или гумената мембрана е спукана и макар и с малко повече разправии, проблема пак се решава.
Andri01 - майстор
Губи налягане от някъде! Или от въздушната част,или от водната. При спукана мембрана и здрави връзки няма начин да падне налягането. Има хидрофори и без мембрана! Просто налягането на въздуха изтласква водата в магистралата. Провери си и пресостата-диференциала му може да е мръднал по някаква причина .
dragozow - майстор
Виж налягането на балона, погледни дали не църцори някое тоалетно казанче, ако не е никое от двете е пресостата.
Andri01 - майстор
Затвори крана на изхода и така ще разбириш дали имаш теч на вода някъде. После-опени около входа за въздух в горната част на балона и връзката с пресостата.

Тема "Хидрофорът ми се включва през 5 секунди?!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: