Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте,

Изградих си поливна система, при която имам 2 кръга капково и 1 кръг с роторни разпръсквачи Hunter MP Rotator2000. Въпросът ми е следният - за капковото ми трябва 1 до 1.5 бара, а за пръскалките 3.5-4 бара. Как се решава тази задача с една помпа? Мислех си, че Вида 4 наследство от дядката за нищо не става, ама всъщност за капковото си е пушка. Като взема някоя по-модерна дето да прави високо налягане, капковите маркучи ще станат пръскалки... Естествено целим автоматизация - видата с програматор Rainbird RZXE са добра комбина, ама пръскалките изглеждат много жалко при 1 - 1.5 бара...
ср юли 29, 2020 6:47 pmшоп написа:
Редуцир вентил.
е то хубаво на новата по-мощна помпа ще сложа регулатор на налягането (макар че някои специалисти казват, че на помпа не се слагат регулатори, щото щяла да изгори...), ама кво правим с разпръсквачите? На всяко пускане ще трябва да ходя да го монтирам/ демонтирам тоя регулатор според нуждата?

Та - може ли регулатор на налягане на помпа и ако да - само на центробежна ли или на всякаква?
Нещо по въпроса с автоматизацията?
шоп - майстор
пет юли 31, 2020 1:42 amivanovpi написа:
На всяко пускане ще трябва да ходя да го монтирам/ демонтирам тоя регулатор според нуждата?
Монтираш веднъж и забравяш. След помпата правиш разклонение за двете линии. На линията за капковото слагаш регулатора на налягането, регулираш на 1,5 и не пипаш повече.
Програматорите командват клапани , които имат регулатор в тях вграден
шоп написа:
Монтираш веднъж и забравяш. След помпата правиш разклонение за двете линии. На линията за капковото слагаш регулатора на налягането, регулираш на 1,5 и не пипаш повече.
Помпата няма ли да изгори, ако я спъна с регулатор на налягането? От Европолимер (производители на капкови маркучи) ми казаха така... Доколкото знам центробежните помпи се нагаждат според консумацията, но дебитът е едно, друго е налягането...
Иначе [url]http://elmashbg.com/bulgarian/produkti/ ... /[url]това ми е помпата
milen_k2 написа:
Програматорите командват клапани , които имат регулатор в тях вграден
С това въобще не съм съгласен. Можеш ли да посочиш коя марка и модел клапани имат регулатори?
vlax - майстор
нед авг 02, 2020 3:46 pmivanovpi написа:
Помпата няма ли да изгори, ако я спъна с регулатор на налягането?
Няма да изгори,даже по-леко ще и стане. :)
:partyman:
ами дано е така тогава : ) Слагам както шопа посъветва и да видим. На Европолимер пак ще се обадя да ги питам че нещо са се объркали явно и ме хвърлиха в размисли само

Тема "Капково и роторни разпръсквачи на 1 помпа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: