Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте,
Наскоро се нанесох в ново жилище - ново строителство с полипропиленова инсталация.
Забелязах, че при пускане на чешмата в кухнята излиза малко ръждива вода.
Причината е във фитинга, на който е монтирано кранчето към меката връзка за студената вода. По време да довършването на апартамента майсторите бяха сложили друго кранче там, за да ползват вода за довършителните дейности. Изглежда оттам е тръгнала малко ръжда.

Чудя се сега какво да правя.
- да го оставя така или да пробвам някак да махна ръждата от резбата на фитинга.

Ако трябва да се махне ръждата как трябва да стане?
burkov - специалист
Имах идентичен проблем с адаптори на кранчетата.
Оказаха се боклуци и бяха се запушили до крайна степен. Сякаш не само ръждясваха, но и по ръждата се натрупваше нещо допълнително. Смених адапторите и кранчетата и сега всичко е наред.
пет юли 31, 2020 10:00 amburkov написа:
Имах идентичен проблем с адаптори на кранчетата.
Оказаха се боклуци и бяха се запушили до крайна степен. Сякаш не само ръждясваха, но и по ръждата се натрупваше нещо допълнително. Смених адапторите и кранчетата и сега всичко е наред.
Как се сменят адапторите? Не мисля, че ще мога да го направя сам. Кранчетата са под мивката, тръбите са в стената.
LazarGanev - "Велик майстор"
Какви са тия адаптори на кранчета? И аз да науча нещо :)
пет юли 31, 2020 10:21 amLazarGanev написа:
Какви са тия адаптори на кранчета? И аз да науча нещо :)
https://www.destgroup-bg.com/product_images/56img1.jpg

Нещо такова имам предвид. Оттам идва малкото ръжда.
LazarGanev - "Велик майстор"
А, това ли било? Това са ППР преходи, стенни колена или УКБ, те са към инсталацията. Не знам какви ментаци трябва да ползвали, щом са със стоманени вложки, аз не съм виждал такива. Даже почти съм сигурен, че и при вас са месингови, а не стоманени. Ръждата идва не от резбата, а от самата вода все още съществуват стари стоманени водопроводи и ръждата вероятно е от там
пет юли 31, 2020 10:40 amLazarGanev написа:
А, това ли било? Това са ППР преходи, стенни колена или УКБ, те са към инсталацията. Не знам какви ментаци трябва да ползвали, щом са със стоманени вложки, аз не съм виждал такива. Даже почти съм сигурен, че и при вас са месингови, а не стоманени. Ръждата идва не от резбата, а от самата вода все още съществуват стари стоманени водопроводи и ръждата вероятно е от там
Напълно възможно е и ръждата да не идва от прехода. Но ми се струва, че е точно оттам. Цялата система е от полипропилен. Като пусна водата сутринта излиза веднага около 100 милилитра ръждива това и това е.

Възмножно ли е да идва от някакви останали боклуци от старото кранче? Или пък от меките връзки?
burkov - специалист
пет юли 31, 2020 10:21 amLazarGanev написа:
Какви са тия адаптори на кранчета? И аз да науча нещо :)
Адапторите са удължители за да излезем на равно със стената. Кранчетата са си кранчета и ги има на всяка мивка и толетна.

Иначе и аз се съмнявам да е от прехода. Инсталацията само при вас ли е ппр?
пет юли 31, 2020 11:56 amburkov написа:
пет юли 31, 2020 10:21 amLazarGanev написа:
Какви са тия адаптори на кранчета? И аз да науча нещо :)
Адапторите са удължители за да излезем на равно със стената. Кранчетата са си кранчета и ги има на всяка мивка и толетна.

Иначе и аз се съмнявам да е от прехода. Инсталацията само при вас ли е ппр?
В цялата сграда е ппр.
Chefo77 - майстор
И до помпената станция ли е ППР?

Тема "Ръжда от фитинги в полипропиленова инсталация." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: