Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте, правя ремонт на банята вкъщи, майсторите смениха цялата вик система, задухме системата, всичко точно.Гипскартон на конструкция, отгоре плочките залепихме , сега обаче гледам водомера - прикачвам снимки - отчита без да има отвъртян кран, часовете се виждат, вече даже е на 31 показателя.Въпросът ми е нормално ли е или тече от някъде ?
Предварително благодаря.

Прикачен файл

Screenshot_2020-08-09-16-25-54-732_com.miui.gallery.jpg

Прикачен файл

Screenshot_2020-08-09-16-25-51-046_com.miui.gallery.jpg
kozl - майстор
Ако всички кранове са затворени - не е нормално, освен ако някой изпуска, примерно за казанчето на тоалетната - там теча няма и да се види.
Затвори крана преди водомера и проследи дали брояча ще спре да отчита.
Сега в момента е с временни пластмасови тапи, тъй като ремонтът не е приключил.
ESPACE - майстор
Няма теч. Защото ако имаше такъв минимален водомера нямаше да го отчете, под нивото на чувствителност му е със сигурност. Мръднал е най-вероятно от промяна в налягането във водопровода и останал въздух в системата. Един оборот на тая малката стрелка колко е всъщност-100мл?
нед авг 09, 2020 9:48 pmESPACE написа:
Няма теч. Защото ако имаше такъв минимален водомера нямаше да го отчете, под нивото на чувствителност му е със сигурност. Мръднал е най-вероятно от промяна в налягането във водопровода и останал въздух в системата. Един оборот на тая малката стрелка колко е всъщност-100мл?
1000 млн, мисля
kozl - майстор
На снимките разликята е 100 милилитра.
Но:
niksan6538 написа:
вече даже е на 31 показателя.
Това вече е литър по показание, но ако се съди по първата снимка за първоначален отчет и се приспаднат 150 милилитра то остават 850 милилтра.8
Ако сметна обем на вместимост на тръба 1/2 цол, то литър се получава за към 8 метра дължина на тръбата. Но трябва да се отчете и въздуха в тръбата, който ще се свие при налягане, както подсети ESPACE.
Обаче ако има въздух във водопровода и при отваряне на крана към общия щранг, то по-високото налягане от щранга ще нагнети вода в празния водопровод внезапно и това се усеща.
Все пак с течение на времето ако няма изтичане отчета трябва да се колебае към едно положение. Аз не знам по нашия пазар да се предлагат водомери, които не могат да въртят наобратно. Това значи, че ако се променя налягането отчета трябва да се колебае към едно и също. Освен ако има такива водомери де не връщат назад :?

Може ли водомера да отчита без да е протекла вода през него :?
Ако е сух може но му трябва въртящо магнитно поле, което аз лично изключвам като вероятност.
Здравейте отново, банята вече е завършена, остана само вратата.Това е разликата за 24 часа.Всичко би трябвало да е нормално, нали ?

Прикачен файл

IMG_20200815_215847.jpg

Прикачен файл

Screenshot_2020-08-15-21-56-40-611_com.miui.gallery.jpg

Тема "Има ли теч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: