Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Spokoiniq - майстор
Видях че се занимавате с отпушване на канали, имам проблем с недостатъчно бързо преминаване на водата, не е изцяло запушен канала, 50мм-ва разводка влизаща в метална тръба към стар каменин.Имам подозрения че се е наслоило нещо от ремонта, интересува ме цената на видеодиагностиката и евентуалното продухване.За жалост етапа вече е фугирани плочки, монтирана душкабина, демек заварено положение :)

Прикачен файл

razvodka.jpg
стрелката показва влизането в старата метална тръба, оттам в каменина
razvodka.jpg (47.42 KиБ) Видяна 6580 пъти
SHL - специалист
Spokoiniq написа:
Видях че се занимавате с отпушване на канали, имам проблем с недостатъчно бързо преминаване на водата, не е изцяло запушен канала, 50мм-ва разводка влизаща в метална тръба към стар каменин.Имам подозрения че се е наслоило нещо от ремонта, интересува ме цената на видеодиагностиката и евентуалното продухване.За жалост етапа вече е фугирани плочки, монтирана душкабина, демек заварено положение :)
Здравей,
имам някой питания. Виж първо снимката. Първия ми въпрос е под номер 1. - това свързване, така ли е останало ? Вторият ми въпрос е свързан със сифона на твоята стрелка: не се вижда добре и те питам дали след дъгата и коляното започва металната тръба или това е ПВЦ тръба ? Най-същественото, обаче се намира в кръга отбелязан с номер 2.Такова свързване ( с тройник ) не е много удачно ! Това може да е причина, поради, която водата да ти се оттича бавно. Част от водата, идваща от ваната/душ-кабината подминава отклонението за каменина, отива до някъде на другата тръба, после се връща и се среща с дугия поток. Тази ситуация забавя до някъде нормалното оттичане на водата. За такъв тип свързване се ползват у-образни връзки. Това е моето обяснение на бавното оттичане, като не изключвам и твойта идея за честично запушване със стр. материал. Как стои въпроса с отпушването: Ако опиташ с вода под налягане ще се получи ефекта "къде го чукаш, къде се пука", а именно, като пуснеш водата от единия сифон ще излезе през другия, правейки красив гейзер :) Този проблем идва изцяло от начина на свързване с този тройник, защото водата няма да "завие" за да отиде към каменина, а ще продължи по естествения си път - направо към другия сифон и съседното му разклонение. А що се отнася до отпушване с жило, това ще бъде, също, почти толкова невъзможно, колкото и с водата. Жилото ( пружината ), няма да може да направи такъв остър завой 90 градуса и ще продължи направо, подминавайки отклонението.

Иначе отпушване на този сифон би струвало 50 лева: http://vik-otpushvane-kanalizacia.bgremonti.com/

Прикачен файл

razvodka_663[1].jpg
razvodka_663[1].jpg (50.48 KиБ) Видяна 6565 пъти
Spokoiniq - майстор
По т.1 тук влиза тръбата от мивката, която е на дългата стена, другото продължение от тройника който питаш назад,което не се вижда е към канал за пералня, също редуциран.централния сифон влиза в тройник също и оттам надясно в металната тръба с кривка, защото тя е малко по-ниско.Ако жилото може да преодолее коляно на 32 може да го вкараме от извода за мивката , оттам по пътя са само У(от твойта т.1 към т.2).Аз правих продухване със струя, запушвайки сифоните и с маркуч през тапите им , също и през канала за пералнята и резултата беше обнадеждаваш-при силна струя в душкабината(левия)не връща вече водата в централния, но все пак не ми харесва оттока от душкабината.Прилагам снимки на продълженията на разводката, ти кажи ще стане ли с жило.

Прикачен файл

kanal peralnq.jpg
kanal peralnq.jpg (74.98 KиБ) Видяна 6526 пъти

Прикачен файл

kanal za mivka.jpg
kanal za mivka.jpg (73.3 KиБ) Видяна 6526 пъти
SHL - специалист
Жилото на машината, може да се вкара и от входа на пералната при условие, че редукцията е не по малка от Ф40. С повече опити и късмет, може и да нацелим посоката за металната тръба :) А от към 32-ката ще пуснем по-тънко жило и пак ще стане. Значи имаме два варианта. Ако наклоните са ти добри, няма от какво да се притесняваш - ще се справим. Имам, някой резерви и въпроси но по-нататък за тях. Ако проблема ти продължава или се усили, звънни за да се уговорим за среща и да свършим работа.
Spokoiniq - майстор
след 4 литра солна киселина концентрат нещата са много добре, пу пу , да не чуе дявол
SHL - специалист
Spokoiniq написа:
след 4 литра солна киселина концентрат нещата са много добре, пу пу , да не чуе дявол
:2thumbs: Успех
emil_v r - майстор
Според мен т.2 трябва да я поправиш както ти каза СХЛ , мн. подробно . Как може да бъдеш спокоен,и да замажеш това творение? Махни и левия сифон даже ако не ти трябва, кви наклони ще правиш после? Така снимката на пода ми изглежда като сюреалистична картина от Ван Кломб , бих я кръстил "отмащението на водопроводчика" .
Spokoiniq - майстор
Емо, левия сифон е за душкабината, централния е за останалата част на банята, с наклоните проблем нямам, на снимката се виждат лошо.За Т-то е прав СХЛ, но се водихме по изкъртеното място.Ако си прочел и видял снимките оттам идва водата от пералнята, така че никакви проблеми няма, всяка точка е пробвана с пълния дебит и на двете води, просто е имало леко наслояване от измитите остатъци фугамаса и някои промъкнали се песъчинки, които с киселината разкарах успешно :)Ще постна снимки утре на готовата баня.Отлагах, защото още не съм сложил шкаф-мивката.
emil_v r - майстор
Добре , извинявай , просто съм по- нервен от теб :? Както е казал Франк Лойд Райд - всичко е добре , когато завършва добре.
SHL - специалист
Искам да дам един съвет: никога не запечатвайте в пода и стените тръби по-малки от Ф50. След време при отпушване ( недай си боже ), работата много се усложнява. Вчера се върнах от Петрич и видях, нещо невиждано до сега. В банята има вана и мивка, които се отвеждат до централния сифон с тръби Ф32. А самият централен сифон е нещо като мини шахтичка - тръбите се показват в него и там водата тече спокойно в утайник, който събира отпадъците, след което водата стига до преливника на сифона и заминава за големия канал, отвеждана пак от тръба Ф32. До колкото разбрах не са имали проблеми с тези канали, но аз, такова нещо никога не бих направил. Проблема на хората беше, че след ремонт ( преди 20 дни ) се получава запушване и връща водата през сифона в тоалетната. Цялата тоалетна, беше пълна с вода. Ремонта е направен поради същата причина - запушване. Абе от две години хората имали сериозни и редовни проблеми с каналите си. Както и да е прекарахме жилата неколкократно през каналите с различни накрайници на тях. Отпушихме и водата тръгна. Да, ама не. При втората проба пак върна през сифона. И пак прекарвахме жилата и пак проби. Какво се установи на края. Майстора дето направил новия канал преди 20 дни към тръбата Ф50, вързал тръба Ф40 ( ако не е и Ф32 ). За наклона не е много ясно, но имаме подозрения, че е обратен или най-малкото хоризонтален. Резултата: когато напълним догоре двете мивки в кухнята и ги пуснем едновременно, водата си тече нормално. Но пуснем ли едновременно с тях и вода през тръбата на пералнята от сифона в тоалетната почва да връща ! Разбрахме, че новата тръба не може да поеме по-голям дебит и тогава почва да връща. Съвета беше да се внимава, колко консуматаора на вода се използват накуп. Като пуснах и камерата се видя, че има доста наслоявания по тръбите от храна. С течение на времето тези наслоявания се наслагват и запушват там, където тръбите се стесняват, както и в нашия случай. Разказах ви този случай от практиката си за да обясня, защо не трябва ( никога ! ) да се изпълнява канализация по този начин. Всичко в една кухня или баня, трябва да бъде Ф50. Ф40 или Ф32, може да се използва само, като редукция на входа на пералнята, миялната и сифона на мивката. Да се запечатват, тръби по-малки от Ф50 в стените и пода е грешно, когато става въпрос за канализация !

Тема "Въпрос към SHL" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: