• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
правя нова ВиК инсталация, и ще правя нови трасета за мръсния канал. Прикачвам снимка на помещение през, което трябва да прекарам тръбата за мръсната вода от банята, като към нея ще вържа кухнята и още една вертикална тръба от банята на втория етаж. С червено съм начертал как мисля да го направя, но не знам дали такива наклони и чупки са допустими. Дано се вижда добре, но направих изкоп насред кухнята и няма как да хвана по-добър ъгъл. Не знам дали съм го начертал добре, но първата чупка си е почти 90 градуса, макар че то колената са или 45 или 90 градуса, така че ще е едно от двете.

Изображение
krasi92 - майстор
Ползваи дъги на 45 градуса.
nautilus33 - майстор
Още един въпрос- какви тръби да ползвам, понеже гледам има обикновени сиви, оранжеви и някакви по-ново полипропилен, на които цената обаче е доста висока. Питам, понеже познат ми каза, че неговите изкарали няколко години, и се скапали, което не е добре.
krasi92 - майстор
Не бързаш много с обекта. Оранжевите са хубави. Има и едни сиви германски и те стават. И от оранжевите има боклуци.
MamaMy - майстор
Не е лошо да смениш тия ръждивите преди да заринеш дупката! В противен случай скоро ще копаеш втори път.
nautilus33 - майстор
Ами не бързам много, защото го правя сам, и гледам да свъша и други задачи. От ръждивото нищо не остана. Днес срязах и извадих всичко и сега влиза само една тръба 3/4 ПЕ. трябва само да видя как точно да я прокарам и огъна, че да излезе право нагоре по една от стените, и да почна инсталацията за ВиК.
Вдругиден ще почна с мръсния канал, защото в момента са две тръби излизащи от къщата, но ще оставя само една. Проблемът е, че на двора тръбата е етернит, или нещо подобно, като в нея от къщата и идва Ф110 сива, която е прекъсната точно по средата на основата на къщата и в нея е вкарана метална Ф50-60. Мъчих да разбия бетона, с който са замазали сивата тръба към етернита, но е сложно и ме е страх да не счупя етернита. Ако срежа сифата тръба на около 20см от етернита, нагрея последните 10см и в нея вкарам новата оранжева, проблем ли ще е?

ПП тия ръждивите, се оказаха доста дебелостенни, и май е можело да карат още доста, макар че и отвътре бяха коросирали, но пак имаха дебела стена.
nautilus33 - майстор
Почнах да полагам мръсния канал. Качвам снимки докъде съм. Двете Ф50 отклонения са за мивка в кухнята и душ/пералня в банята. Ф110 отива към тоалетна първи етаж и втори етаж. Сега обаче се чудя как да го направя, понеже ми се ще тръбата да върви плътно до стената, като я изкарам отгоре с наклон 1 градус, тъй като от вертикалната тръба до връзката с тоалетната е малко по-малко от 200см. Ще слоа три дъги на 45 градуса, за да тръгна от вертикалната тръба на снимкат акъм банята. Поставил съм само 2 на снимката, защото толкова имам в момента, но исках да се види идеята. Та, има ли вариант да стане както го мисля, или да си карам направо, защото помещението в ляво на снимката е малко килерче и както върви тръбата, ако изляза над кота нула с нея ще се пречка.

Изображение
Изображение

Ето какви са вариантите според мен, ако има други, ще се радвам да споделите. Всъщност това с 4 дъги ли е правилния метод да изкарам тръбата от другата страна на стената за да вържа тоалетната чиния? Към тази тръба трябва да вържа и вертикална Ф110 идваща от втория етаж. има ли значение на колко см от дъгите(двойната 90 градусова чупка) ще е Ф110 У-образ?
Изображение
nautilus33 - майстор
Тъй като тръбата ще се ползва и за втори ета, задължително ли е да я изкарам на покрива, за да не връща през сифоните на долния етаж миризми? Питам, понеже точно над тръбата се пада греда, и няма как да пусна прав участък от пода на втория етаж до покрива.
jekasus - майстор
Права линия не ти трябва там, с дъгите подминаваш гредата.
Реално след втория етаж можеш да минеш на ф50, все пак не е сграда на 8 етажа.
  • 1
  • 2

Тема "Наклон тръба за мръсен канал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: