• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
falcoh - специалист
Здравейте,
Направих инсталация с бустер помпа, но искам да сложа някакъв пресостат да не се включва винаги помпата. Дайте съвет за някой конкретен и добър модел. Предпочитам да е електронен за да мога да коригирам кога ще се включва и изключва помпата.
Ако има някакви коментари, по-късно ще напиша подробности за помпата и инсталацията.
krasi92 - майстор
Използвам обикновен /аналогов/ на Данфос и го регулирам доста лесно. За точен модел нямам снимка на табелата.
ben84 - специалист
пон сеп 21, 2020 9:53 amfalcoh написа:
Здравейте,
Направих инсталация с бустер помпа, но искам да сложа някакъв пресостат да не се включва винаги помпата. Дайте съвет за някой конкретен и добър модел. Предпочитам да е електронен за да мога да коригирам кога ще се включва и изключва помпата.
Ако има някакви коментари, по-късно ще напиша подробности за помпата и инсталацията.
Електронните пресостати включват по налягане и поток.
Което означава, че винаги, когато имаш поток, независимо от налягането, пресостата ще включва помпата.
Според мен не е оферта за това, което си намислил.
Механичен пресостат според мен е по-подходящ, но подозирам, че ще е зор с настройката.

Аз бих опитал с подобен
на този https://aliteh.bg/mobile/product/detail ... 0&langId=0
Като го поставя преди помпата.
Щото ако е след нея в един момент ще се получи непрекъснато включване и изключване на помпата ияки пулсации.

ПП. Всъщност сега какво и кога включва помпата?

ПП2. Това са си лично мои разсъждения. Не съм имал бустер помпа. Да не заблудя някой :partyman:
falcoh - специалист
пон сеп 21, 2020 8:32 pmben84 написа:
пон сеп 21, 2020 9:53 amfalcoh написа:
Здравейте,
Направих инсталация с бустер помпа, но искам да сложа някакъв пресостат да не се включва винаги помпата. Дайте съвет за някой конкретен и добър модел. Предпочитам да е електронен за да мога да коригирам кога ще се включва и изключва помпата.
Ако има някакви коментари, по-късно ще напиша подробности за помпата и инсталацията.
Електронните пресостати включват по налягане и поток.
Което означава, че винаги, когато имаш поток, независимо от налягането, пресостата ще включва помпата.
Според мен не е оферта за това, което си намислил.
Механичен пресостат според мен е по-подходящ, но подозирам, че ще е зор с настройката.

Аз бих опитал с подобен
на този https://aliteh.bg/mobile/product/detail ... 0&langId=0
Като го поставя преди помпата.
Щото ако е след нея в един момент ще се получи непрекъснато включване и изключване на помпата ияки пулсации.

ПП. Всъщност сега какво и кога включва помпата?

ПП2. Това са си лично мои разсъждения. Не съм имал бустер помпа. Да не заблудя някой :partyman:
Помпата е Wilo PB 400 EA и включва винаги като се отвори някой кран, дори и за чаша вода. Заради това искам да сложа пресостат.
dragozow - майстор
Има и инверторни бустер помпи при които е елиминиран водния удар. Тръгват плавно и спират плавно, оборотите им се менят в зависимост от консумацията. По-скоро сложи един хидрофорен съд за да не се включва за всяка чаша вода, но повечето такива помпи не са шумни. Ако те интересува инверторна бустер помпа, звънни ми.
falcoh - специалист
вт сеп 22, 2020 11:50 amdragozow написа:
Има и инверторни бустер помпи при които е елиминиран водния удар. Тръгват плавно и спират плавно, оборотите им се менят в зависимост от консумацията. По-скоро сложи един хидрофорен съд за да не се включва за всяка чаша вода, но повечето такива помпи не са шумни. Ако те интересува инверторна бустер помпа, звънни ми.
Писах ти на лични.
шоп - майстор
вт сеп 22, 2020 11:50 amdragozow написа:
Има и инверторни бустер помпи при които е елиминиран водния удар. Тръгват плавно и спират плавно, оборотите им се менят в зависимост от консумацията.
Той топикстартера не се оплаква от водни удари. Просто го притеснява, че при всеки разход на вода се включва бустерпомпата и това е нормално и за това е предназначена.
Инверторната пак ще се включва всеки път, само, че цената е ще х 5
вт сеп 22, 2020 11:50 amdragozow написа:
По-скоро сложи един хидрофорен съд за да не се включва за всяка чаша вода
+ 1 сложи си един РС 50л и си реши проблемите.
falcoh - специалист
вт сеп 22, 2020 3:31 pmшоп написа:
вт сеп 22, 2020 11:50 amdragozow написа:
Има и инверторни бустер помпи при които е елиминиран водния удар. Тръгват плавно и спират плавно, оборотите им се менят в зависимост от консумацията.
Той топикстартера не се оплаква от водни удари. Просто го притеснява, че при всеки разход на вода се включва бустерпомпата и това е нормално и за това е предназначена.
Инверторната пак ще се включва всеки път, само, че цената е ще х 5
вт сеп 22, 2020 11:50 amdragozow написа:
По-скоро сложи един хидрофорен съд за да не се включва за всяка чаша вода
+ 1 сложи си един РС 50л и си реши проблемите.
Ако имах място за РС нямаше да питам за пресостат и то търся добър и надежден модел който да мога да регулирам.
dragozow - майстор
Искаш и двете граници ли да можеш да регулираш? Имам такъв:
https://www.argo-market.com/Products/Details/932
ben84 - специалист
Доколкото разбрах, се иска помпата да работи само под определено налягане на водопровода.
Туй значи, че му е нужна само долна граница.
Горната си я прави помпата.
Аз продължавам да мисля, че прост регулируем датчик за налягане с нормално затворен контакт свързан последователно на фабричния на помпата ще е достатъчно надеждно решение. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Избор на пресостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: