• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nikolov333 - майстор
Записвам се, че и при мен пробиват същия тип сондаж в момента. Първоначалното продухване с еърлифта ми се струва най-важно и да е направено добре. Не разбрах кой модел китайска винтова помпа вади от 35м?
nikolay_1 - специалист
вт апр 20, 2021 11:53 pmnikolov333 написа:
Записвам се, че и при мен пробиват същия тип сондаж в момента. Първоначалното продухване с еърлифта ми се струва най-важно и да е направено добре. Не разбрах кой модел китайска винтова помпа вади от 35м?
Помпата на топ гардън взех аз.
Пиши на лични ако искаш моята...
nikolov333 - майстор
Писах на лично, но не мисля че е проблем да напишеш и тука.. Днеска приключиха със сондажа. Спряха на 48м. като последните 20м са в скала и поненеже върви бавно, май избързаха за да приключат днеска. Водното огледало ми е на 3-4м, но още навира, аи това не е показател с високите води в момента.. Еърлифта го претупаха за час и нещо, макар че компресора е огромен и въпреки това не потече много бистра вода. Казаха ми да пусна помпата на 45 метра и да я регулирам с кран на половината от дебита докато се избистри водата..

nikolay_1 - специалист
чет апр 22, 2021 7:43 pmnikolov333 написа:
Писах на лично, но не мисля че е проблем да напишеш и тука.. Днеска приключиха със сондажа. Спряха на 48м. като последните 20м са в скала и поненеже върви бавно, май избързаха за да приключат днеска. Водното огледало ми е на 3-4м, но още навира, аи това не е показател с високите води в момента.. Еърлифта го претупаха за час и нещо, макар че компресора е огромен и въпреки това не потече много бистра вода. Казаха ми да пусна помпата на 45 метра и да я регулирам с кран на половината от дебита докато се избистри водата..
Моделът е RD WP-34
Аз я бях пуснал на около 38 метра защото толкова ми е сондажа. Но както писах и по-рано, не е добре помпата да е твърде близо до дъното защото пясъкът я затрупа и после трябваше да викам специалисти да я измъкнем. Имаше риск да си остане на дъното.
nikolov333 - майстор
Взех я и я пуснах на 45м тоест 3-4 м над дъното на сондажа, но е без кран за регулиране, че и без това не е голям напора и дебита.




  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Нов сондаж вади пясък, възможни проблеми и решения ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: