• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
dragozow - майстор
На колко метра е помпата? Въжето лесно ще го скъсате ако напънете трима човека, но после...
nikolay_1 - специалист
вт ное 10, 2020 10:34 amdragozow написа:
На колко метра е помпата? Въжето лесно ще го скъсате ако напънете трима човека, но после...
На около 40 м
brum - майстор
С дърпане четох как са извадили обсадната тръба. Ама там са ползвали правилното въже да вържат помпата - неръждаемо стоманено. С текстилно въже дърпане по-скоро не е вариант.
dragozow - майстор
Да, като го напънат трима най-много да се скъса.
nikolay_1 - специалист
вт ное 10, 2020 11:13 ambrum написа:
С дърпане четох как са извадили обсадната тръба. Ама там са ползвали правилното въже да вържат помпата - неръждаемо стоманено. С текстилно въже дърпане по-скоро не е вариант.
brum, не ти разбрах мисълта напълно. Да се извади обсадната не ми изглежда правилно като резултат...
шоп - майстор
вт ное 10, 2020 11:13 ambrum написа:
Ама там са ползвали правилното въже да вържат помпата - неръждаемо стоманено. С текстилно въже дърпане по-скоро не е вариант.
+ 1 текстилно въже не трябва да се пресилва. По спомен моето издържа статично 4000кг и е 5мм неръждаемо. Друг е въпроса, че при 4000кг теглово усилие ще се откъснат ушите на помпата или ще извадя само половината помпа.

За мен еарлифта е най-доброто в случая.
Билян - специалист
Вадил съм помпа но не на такава дълбочина с маркуч със струйник на края от водопровода . С струята разровяш пясъка на дъното и леко напъваш въжето и би трябвало да излезе
nikolay_1 - специалист
Да... нещата отиват към нужда от ерлифт или машина за канали с вода под налягане.

С какво друго мога да ръчкам пясъка на близо 40 м? Руло арматурно желязо фи4 или фи5... Тънка ПЕ тръба ...
brum - майстор
вт ное 10, 2020 12:03 pmnikolay_1 написа:
brum, не ти разбрах мисълта напълно. Да се извади обсадната не ми изглежда правилно като резултат...
Само казвам какъв резултат постигнаха на другото място с дърпане и със здраво стоманено въже. Надявам се при теб да не се стига до там :) .
sian - специалист
Помоли се да се е поминал възвратния клапан и опитай да продухаш с компресор с въздух по тръбата.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Нов сондаж вади пясък, възможни проблеми и решения ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: