• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nikolay_1 - специалист
чет ное 12, 2020 10:11 amsian написа:
Помоли се да се е поминал възвратния клапан и опитай да продухаш с компресор с въздух по тръбата.
Благодаря, звучи като добра идея ,
Няма нужда да се моля защото клапанът е на постоянната помпа, тази е временна от 100 лв за пясъка.

При ниво на огледалото -10 м и съответно ниво на водата в тръбата -10 м трябва с доста голямо налягане да го надуя за да промие през помпата която е на -40 м нали?
Колко бара компресор да търся?
шоп - майстор
Те помпите си имат и вграден обратен клапан на изхода
nikolay_1 - специалист
Не знам моите дали нямат, или нещо не работи добре, но и при двете при спиране на помпата водата в тръбата изтича обратно в сондажа...
шоп - майстор
Тогава продухай с водоструйка
sian - специалист
Провери тръбата от помпата дали е пълна с вода, допълни я и виж дали спада или държи ниво.
nikolay_1 - специалист
Не е пълна, и не държи ниво
sian - специалист
чет ное 12, 2020 11:48 amnikolay_1 написа:
Не е пълна, и не държи ниво
99% се дължи на липсващ или повреден клапан.
brum - майстор
Има маркучи за отпушване на канали с водоструйка. Аз поне имам един дето е 15 или 20 метра. Предполагам и 40м има.

Ама с такъв маркуч тоя пясък къде ще иде? Аз го виждам като да се вдигне и пак да падне на долу...
nikolay_1 - специалист
На първо време целта не е да се махне пясъка а да се разбърка малко за да се освободи помпата, и да я изтегля за въжето или тръбата.

Ако стане, тогава с еърлифт мога да изчистя какъвто пясък се е натрупал на дъното на тръбата. Но първо мисля да изпомпам още 100 м3 вода, за да стигна докъм 300 м3 и да се надявам че съм извадил повечето пясък от сондажа.
Само че има сондажи които никога не престават да вадят пясък. Дано моят не е от тях.
brum - майстор
Ми пробвай с въздух под налягане по тръбата дето излиза от помпата. Ако възвратният клапан не се затвори ще разбуташ пясъка.

Не съм много наясно с тоя еърлифт, ама той не е ли точно на този принцип - вкарва въздух под налягане с голям дебит. И реално въздуха дето излиза нагоре вдига и водата. Или греша?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Нов сондаж вади пясък, възможни проблеми и решения ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: