Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
malgitobi - специалист
Здравейте!
Отново се обръщам за помощ към Вас, защото вече ми помогнахте няколко пъти и ми спестихте много нерви и пари.
Реших да си сложа Юнга в кухнята на тръбата за студена вода, която се ползваше да пълни пералнята.
Към тръбата поставих няколко неръждаеми коленца и едно малко удължителче, за да се позиционира Юнгата на удобно за мен място и да не пречи на другия кран. Всички връзки уплътних с тефлонова лента и нямат проблеми и течове. Проблемът е свързването на смесителя с последното коляно.
Пробвах да навивам по линията на резбата, пробвах и обратно на резбата. Пробвах с 2, 4, 6, 8 навивки. Пробвах да опъвам лентата силно, средно, леко при навиване. Резултат никакъв.
Към поста съм прикачила и снимки.
Моля за помощ!

Прикачен файл

IMAG0464.jpg

Прикачен файл

IMAG0460.jpg

Прикачен файл

IMAG0458.jpg
eleonorvelichkov - специалист
чет ное 12, 2020 11:16 pmmalgitobi написа:
Здравейте!
Отново се обръщам за помощ към Вас, защото вече ми помогнахте няколко пъти и ми спестихте много нерви и пари.
Реших да си сложа Юнга в кухнята на тръбата за студена вода, която се ползваше да пълни пералнята.
Към тръбата поставих няколко неръждаеми коленца и едно малко удължителче, за да се позиционира Юнгата на удобно за мен място и да не пречи на другия кран. Всички връзки уплътних с тефлонова лента и нямат проблеми и течове. Проблемът е свързването на смесителя с последното коляно.
Пробвах да навивам по линията на резбата, пробвах и обратно на резбата. Пробвах с 2, 4, 6, 8 навивки. Пробвах да опъвам лентата силно, средно, леко при навиване. Резултат никакъв.
Към поста съм прикачила и снимки.
Моля за помощ!
Имаш три варианта:
1. Да го оставиш да си капе и да изчакаш варовика във водата да го запуши и ще спре да тече
2. Да махнеш тефлона и да сложиш калчища, защото тефлона не може така хубаво да влезе в каналчетата на резбата, а калчищата влизат добре и уплътняват добре
3. Да пробваш да навиеш наново тефлоновата лента като се опиташ да запълниш по-добре каналите на резбата
kozl - майстор
Пробвай с тефлонов конец на Локтайт или на Тангит или ..... друга марка.
Обаче Локтайта е скъп към 30 лв. за опаковка (в Баухаус гледам Водопроводен тефлонов конец Novaservis Fuhuaflon NIT, 150 метра за 15 лв. , но по-евтино е с кълчища.
iliya_i - майстор
Гледайки снимките мисля, че си навил 2, макс. 3 витки от резбата. Опитай наново, но този път да завиеш повече. Можеш да огледаш последното коляно за дефект в резбата, който да пречи, а може и направо да го смениш с ново. Не струва милиони.
krasi92 - майстор
Отвии за пореден път юнгата и с един водопроводен ключ лекичко стисни върху резбата дето навиваш тефлона.
malgitobi - специалист
Благодаря много на всички за помощта, ще сменя коляното (не ми е хрумвало, че може да има проблем с него, все пак е чисто ново) и ще пробвам с кълчища.
Ще пиша какъв е резултатът.
malgitobi - специалист
Занесох коляното в магазина и продавача ми каза, че според него е дефектно. И като казах, че искам кълчища ми каза, че задължително трябва да взема и паста за тях, иначе нямало да се получи. Пастата е половин килограм за 5 лв. Зелена на цвят.
Смених коляното, навих кълчища, намазах с паста и завих. Стана от първия път като с магия. Вече 3-ти ден няма капчица дори, а ползвам Юнгата по няколко пъти на ден.
Огромно БЛАГОДАРЯ на всички за помощта, нямаше да се справя без Вас!

Тема "Проблем с уплътняване на смесител за Юнга" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: