Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ky-kyy - майстор
Ей така, лаф да става, че норма гоним....знаеш ли какъв е диаметъра на тръбата, към която искаш да се вържеш?
ky-kyy - майстор
И още един въпрос...като ти написаха за утката, провери ли в интернет, що за чудо е тва?
ky-kyy - майстор
И още един бърз въпрос - Тоалетната чиния, която почти съм сигурен че вече си я купил, има ли си S-ka, щото ако няма, ще се наложи и нея да монтираш....
Ще изчакам да чукнеш в Гугъл, да провериш за какво те питам :)
men79 - специалист
Да, корозирала е тъбата.....може би не чак толкова зле, но има ръжда. Проблема е, че от другата страна вече монтирах кухня и не искам да бърникам сега в банята (добавих ППР тръби за стоящ смесител от стенен).

Видях какво е утка (разклониител), доста прочетох и гледах, но са С-ка нищо не излезна.Не съм купил тоалетна чиния не слагам каруцата пред магарето :-D
Svetoslavoff1 - майстор
Нещо ми бяга идеята ти за тази баня+тоалет. Уж само дребни кърпежи, а си гътнал плочките от едната стена, и в ъгъла са поразкъртени. Смяташ ли да лепиш отново плочки? Ако да и не ти се сменят тръбите поради липса на средства, поне разкрий ги изцяло и направи щателен оглед.
Аз така преди време на стария ни апартамент при ремонт на кухнята след махане на старите плочки открих тръбите, поцинковани. Имаха само повърхностна корозия, обработих ги и замазах със силен циментов разтвор - БЕЗ ВАР! Отгоре новите плочки. Ами повече от 20г от тогава и никакъв проблем.
S - сиреч в тоал чиния има вграден сифон. И да е със задно оттичане :) шегичка, това си го знаеш.
men79 - специалист
Ще сменя плочките. То това е ремонт за баня и искам да сложа и тоалетна , но Ви К е сложна работа, отнема много време, много трябва да се кърти, а и след току що залепен гръб на кухня пак да ремонтирам там .....не е за мен. Започнах един ремонт....не знаех точно до къде ще стигнат нещата.

Та как да направя отвор и да поставя У-тката най-лесно. ..

Тази е С-ка нали?

Без Бидето

Прикачен файл

promocija-monoblok-s-bide-i-smesitel-vidima-ulysse.jpg
promocija-monoblok-s-bide-i-smesitel-vidima-ulysse.jpg (52.57 KиБ) Видяна 889 пъти
Svetoslavoff1 - майстор
Нали има един майтап - ако с гледане става, кучето щеше да е най-добрия касапин.
Та за монтажа на утката инфо от гледащ как го прави майстора:)
Режеш парче от верт пвц тръба, за да се вмъкне разклонител 110/110 45гр.,надяваш на горния край на тръбата компенсационна муфа 110мм и я плъзгаш надолу, за да влезе във верт отвор 110мм на разклонителя. Купи разклонителя(утката) и компенсационната муфа и го проиграй на сухо, за да си замериш колко дълго парче трябва да отрежеш.
ky-kyy - майстор
А таз тръба, дали не е каменинова :?
men79 - специалист
Пластмасова ф110 е тръбата
chapara - майстор
пон дек 21, 2020 3:08 pmSvetoslavoff1 написа:



Дано се включат профитата като чапара и др.
То да се влюча, но от тази чернобяла снимка на загасена лаМба и с нула обяснения, предКоледно и да гадая,ЦЪ😙😓

Тема "Създаване на извод за тоалетна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: