Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nikolov333 - майстор
У нас е на казанчето, понеже няма как да се монтира на стената, но май го сложиха преди да монтират казанчето, като гледам къде е заврян тоя кран.

Прикачен файл

IMG_20210106_162523.jpg
krasi92 - майстор
Този кран каква му е ролята там.Има ли възможност да се спре при нужда.
nikolov333 - майстор
Да..спира водата в казанчето.
krasi92 - майстор
Че то има казанчета с автоматични пълначки вече. Това е напълно нефункционално. Имаш ли достъп да завъртиш дръжката на клеясалия кран.По читаво е едно мини кранче право неръждемо и след него коляно.
nikolov333 - майстор
Имам достъп и сега го пробвах.. За 5г.няма проблем. Ти как реши, че е клеясал, че не разбрах?

шоп - майстор
ср яну 06, 2021 6:23 pmkrasi92 написа:
Че то има казанчета с автоматични пълначки вече.
Вече?
Има... сградата в която работя е строена 1974г. има две чугунени казанчета вързани с оловни тръби ( меки връзки) и са автоматични :-))))
nikolov333 - майстор
Чай-ся..да не стане объркване.. :-D Казанчето си се пълни автоматично.. Кранчето е за аварийни случаи при мене..
jekasus - майстор
nikolov333 написа:
Ти как реши, че е клеясал, че не разбрах?
Чисто профи - същото помислих - че дръжката не може да затвори кранчето/ще упре в цукала/, а и тоя тип кранове са известни, че се превръщат в коляно - дръжката върти, но кран не затваря :-D
Явно си късметлия :-D
nikolov333 - майстор
Ми мастора му казах да купува убав кран, та явно наистина има такива... :-D ВиК мастера ми е но1..не мога да се оплача.. :supz:
jekasus - майстор
nikolov333 написа:
но1..не мога да се оплача..
Муфа и нипел са излишни абсолютно. Но плюс за неръждаема гофра.
Сега обърнах внимание, че крана е с холендър - не от тия, дето веднага се превръщат в коляно.
Вече не виждам такива по магазините...

Тема "Уплътнение на муфа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: