Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasi92 - майстор
ср яну 06, 2021 7:39 pmnikolov333 написа:
Чай-ся..да не стане объркване.. :-D Казанчето си се пълни автоматично.. Кранчето е за аварийни случаи при мене..
Аппсолютно излишно е и дори пречи в случая.При авария/препълване/ще изтече вода в канала а ти или твоят номер 1 да смените пълначката което е съпроводено със сваляне на кран и мека връзка.За меката връзка трябва да спреш някои по главен кран.За това кран се слага преди меката връзка.Далеч съм от мисълта че точно при теб казанчето се пълни ръчно.Просто шегичка.Това кранче единствено може да влезе в употреба ако дефектира изпразващата колона и е модел които се сменя без отвиване на голямата гаика.
nikolov333 - майстор
Всичко си е наред, нема страшно. Кранче има и преди меката връзка, но това си ми трябва и съм го ползвал два пъти докато настроя колоната в казанчето и като заклини веднъж без да затвори вечерта да не тропам по нощите. Колоната е модерен модел и веднъж вече я сменяхме като заклинваше без да пипаме крана, а тоя си ми требе да го има там, че другия е в мазето под банята.. :cool:
Kondor1 - специалист
ср яну 06, 2021 7:56 pmjekasus написа:
nikolov333 написа:
Ти как реши, че е клеясал, че не разбрах?
Чисто профи - същото помислих - че дръжката не може да затвори кранчето/ще упре в цукала/, а и тоя тип кранове са известни, че се превръщат в коляно - дръжката върти, но кран не затваря :-D
Явно си късметлия :-D
Точно по тази причина съм сложил ъглов кран с керамична глава. Ако беше сферичен самото свръзване щеше да е по-лесно поради наличие на всякакви варианти. Пълненето може да е автоматично, но при отсъствие няколко дни не е зле да се спира водата.
iliya_i - майстор
чет яну 07, 2021 10:50 amKondor1 написа:
Пълненето може да е автоматично, но при отсъствие няколко дни не е зле да се спира водата.
В такива случаи си спирам главния кран след водомера. Понеже имам в апартамента 12 ъглови кранчета - към казанче, бойлери - 2 бр., стоящи смесители - 3 бр.x 2 кранчета, пералня и т.н. За да не обикалям 2 пъти по 15 минути за пускане и спиране на всички кранчета.
Kondor1 - специалист
чет яну 07, 2021 12:59 pmiliya_i написа:
чет яну 07, 2021 10:50 amKondor1 написа:
Пълненето може да е автоматично, но при отсъствие няколко дни не е зле да се спира водата.
В такива случаи си спирам главния кран след водомера. Понеже имам в апартамента 12 ъглови кранчета - към казанче, бойлери - 2 бр., стоящи смесители - 3 бр.x 2 кранчета, пералня и т.н. За да не обикалям 2 пъти по 15 минути за пускане и спиране на всички кранчета.
Така е, но там където слагам ъгловото кранче няма удобен централен кран и всичко налично е 1 мивка и 1 казанче. Предвидил съм го с керамична глава за да се върти леко. Иначе има и още един сферичен за WC, но е на по-неудобно място.
Kondor1 - специалист
А като става дума за ъглово кранче с керамична глава - може ли да се разчита на надеждно затваряне, ако се обърне обратно. Водата да идва през 3/8 и да заминава към 1/2, т.е. керамичната глава затваря ли надеждно в обратна посока?
chapara - майстор
Ако крАна няма посока, стрелка за посока на струята, ДА.

Тема "Уплътнение на муфа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: