• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ky-kyy - майстор
Ся, кажи си, че не умееш да навиваш кълчища, не е срамно :lol:
chapara - майстор
нед яну 17, 2021 12:30 pmky-kyy написа:
Ся, кажи си, че не умееш да навиваш кълчища, не е срамно :lol:
За да го каже трябва да види как наистина се насукват, а и трябва да прави разлика от истински хубави калчища.
ky-kyy - майстор
нед яну 17, 2021 12:55 pmchapara написа:


За да го каже трябва да види как наистина се насукват, а и трябва да прави разлика от истински хубави калчища.
Обичайна практика е, някой да пита нещо, хората да му обясняват, а той да ги оборва. Хем пита -хем пък и знае...
И друг път съм го споменавал, че някой си науми нещо, ама все пак да попита из целия интернет, но не за да научи нещо, или да види къде бърка, а за да прочете мнение, което се покрива с неговата идея...
Kondor1 - специалист
Значи твърдиш, че кълчищата нямат свойство да се раздуват за разлика от тефлоновия конец? Ако прочетеш темата ще забележиш, че половината хора са за кълчища, другите за конец. Или всички, които не са на твоето мнение не се броят?
iliya_i - майстор
Дали кълчища, тефлонова лента или конец, качеството зависи главно от това кой ги навива и как.
Тази глупост, че кълчищата раздуват и пукат поради това от къде я измисли?
Ако са навити както трябва те остават над 90% сухи. Винаги когато се е налагало да развия връзка, направена с кълцища и непропускала вода, те са били сухи.
А ако са навити и с боя, са сухи на 100%.
ky-kyy - майстор
нед яну 17, 2021 1:22 pmKondor1 написа:
Значи твърдиш, че кълчищата нямат свойство да се раздуват за разлика от тефлоновия конец? Ако прочетеш темата ще забележиш, че половината хора са за кълчища, другите за конец. Или всички, които не са на твоето мнение не се броят?
Къде прочете, някой да е написал, че кълчищатата не се раздуват?!?!?
И къде съм написал, че не може да се използва тефлонова лента или конец!!!!

Нагласяш ги, както ти отърва и твоето си е чисто заяждане....Подразни ме, и още ме дразни това, че неумението да борави някой с нещо, го преекспонира в това, че нещото не става.

Написах също, че не е срамно, човек да не може прави едно или друго. Срамно и дори е жалко, да си измисляш и да преиначаваш и да не можеш да си признаеш, че грешиш. Не е мъжко, не е и женско даже - педалско е!
ky-kyy - майстор
нед яну 17, 2021 1:30 pmiliya_i написа:
Дали кълчища, тефлонова лента или конец, качеството зависи главно от това кой ги навива и как.
Тази глупост, че кълчищата раздуват и пукат поради това от къде я измисли?
Ако са навити както трябва те остават над 90% сухи. Винаги когато се е налагало да развия връзка, направена с кълцища и непропускала вода, те са били сухи.
А ако са навити и с боя, са сухи на 100%.
Ето, нищо по-различно не съм написал. Причините да се спукат фитингите са комплексни - от една страна са некачествени, от друга е неумението да ги завиеш, от трета неподходящия инструмент, но не дали навиваш кълчища или тефлонова лента.
Kondor1 - специалист
нед яну 17, 2021 1:34 pmky-kyy написа:
Написах също, че не е срамно, човек да не може прави едно или друго. Срамно и дори е жалко, да си измисляш и да преиначаваш и да не можеш да си признаеш, че грешиш. Не е мъжко, не е и женско даже - педалско е!
Абе добре е да помислиш и за друг вариант. Не дали мога или не мога да навивам кълчища, а дали искам да слагам такива. Не ми харесва да стърчат кълчища, не ми харесва да нося и пълня шкафове с торба вместо малка кутийка. Тия неща влизат ли в педалското ти мислене? Въпросът беше в посока "конецът има ли недостатъци (технически) поради които няма смисъл да си губя времето с него". Ако няма, купувам поредна кутия и дано се оползотвори поне 1/3 от обема или намирам по-дребна опаковка.
ky-kyy - майстор
Кой, с каква сексуална ориентация е, на всички ни се изясни. Черно на бяло си написал, че кълчищата пукат фитингите,

Не ми се спори повече с евтини хора, използващи евтини похвати.

ПП Спокойно ти оставям извратено да злорадстваш и да ме затапваш от тук, до края на форума. За мен си прочетен вестник :)
Успехи в незнанието и посредствеността ти желая. Искрено :)
Kondor1 - специалист
Мисля, че в темата се получи дискусия по въпроса (без последните няколко мнения на Куку-мозъка). Който иска да сподели опит, да пише. Заглавието е "тефлонов конец", а не "как се навиват кълчища" (това за Ку-куу).
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Тефлонов конец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: