• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Kondor1 - специалист
Струва ли си вложението в тефлонов конец? Питам, защото една опаковка е към 25лв, а при домашна употреба я се ползват 5% я не, освен ако не се прави голям ремонт. Имат трайност 4-5г.

PS: Сега открих, че имало и течен тефлон. Ако добре се справя ми се вижда по-практичен за ползване от дъжд на вятър.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет яну 14, 2021 4:01 pmKondor1 написа:
Струва ли си вложението в тефлонов конец? Питам, защото една опаковка е към 25лв, а при домашна употреба я се ползват 5% я не, освен ако не се прави голям ремонт. Имат трайност 4-5г.

PS: Сега открих, че имало и течен тефлон. Ако добре се справя ми се вижда по-практичен за ползване от дъжд на вятър.
:-))) За домашна употреба една мънинка ролчица ти е ок. Да си посрещнеш изникнал ремонтец, Смяна на кран. Няколко пъти
И сега като видя течния тефлон, знаеш ли как да работиш с него? Все си мислех,че е "смазка". Не уплътнител
krasi92 - майстор
За 4 години 25 лв. инвестиция едва ли.По скоро ако случаино потрябва.Голям ремонт да не ти се случва да правиш.
Kondor1 - специалист
чет яну 14, 2021 4:06 pmn_a написа:
И сега като видя течния тефлон, знаеш ли как да работиш с него? Все си мислех,че е "смазка". Не уплътнител
Не знам, сега го виждам. Мярнах някакви теми, където го коментират сякаш за уплътнител, а не смазка. Изсъхвал, ако правилно съм разбрал.
jekasus - майстор
Уплътнител е, само че резбите трябва да са чисти, че да е всичко идеално...
По-ефтин вариант с малка ролка тефлонов конец е достаточен за домашно ползване.
Някои кранчета пък си вървят със тефлонова лента в комплекта.
krasi92 написа:
За 4 години 25 лв. инвестиция едва ли.
Пари на вятър, тия на 150метра са за нас, дето всеки ден работим с това.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет яну 14, 2021 6:03 pmKondor1 написа:
чет яну 14, 2021 4:06 pmn_a написа:
И сега като видя течния тефлон, знаеш ли как да работиш с него? Все си мислех,че е "смазка". Не уплътнител
Не знам, сега го виждам. Мярнах някакви теми, където го коментират сякаш за уплътнител, а не смазка. Изсъхвал, ако правилно съм разбрал.
Дам, видях го. Щото ползвам на спрей, за смазка... :-) Ей, нови неща, не мо'ем ги стигна!
EDI - майстор
Хората да измислили кълчищата и сапуна, ако някой не знае. :-D
zz_stefanov - майстор
чет яну 14, 2021 8:57 pmEDI написа:
Хората да измислили кълчищата и сапуна, ако някой не знае. :-D
Калчища при сегашните тънки фитинги, като се наквасят ги пукат.
То вярно, че трябва и да се гледа какво се купува.
MamaMy - майстор
Тези фитинги дето се пукат, се пукат даже и без нищо. В най-неподходящия момент когато няма никой в къщи или сте на почивка. По-добре икономисайте тефлона във всичките му форми, но инвестирайте в качествени фитинги. Не се лъжете само по лъскавината. Тези които са хромирани или никелирани е добре да се вижда бронза по резбата. Ако не се вижда бронз трябва да са неръждавейка. Там как се проверява не знам. Аз вече ги познавам от опит. Основно гледам дебелината в района на резбата. Като махна по милиметър за самата резба, трябва да остава поне 2 мм "месо". Всичко останало дори и бронз, пак е менте. Ако пък е тънко и е изцяло дори и по резбата никелирано, шанса да е цам "любимия китайски материал наречен лайнолин" е огромен. Тогава живота му рядко надминава година две и е гаранция за наводнение.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Тефлонов конец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: