• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Kondor1 - специалист
чет яну 14, 2021 9:50 pmMamaMy написа:
По-добре икономисайте тефлона във всичките му форми, но инвестирайте в качествени фитинги.
Икономия на тефлон в полза на калчища не звучи много убедително. Като инвестираш в качествени фитинги какво ти пречи да инвестираш и в една кутия тефлонов конец? Иначе е като изказване "парите нямат значение... но ако може да не надхвърляме 50лв".
krasi92 - майстор
Бъди баровец. Инвестирай 25лв. в тоя конец за 5 години.Кълчищата почти няма какво да ги замени. За чупенето на фитингите вина има и оператора по навиването им. При цинковите важеше правилото на Пух. Колкото повече толкова повече. При месинга/да не се бърка с бронза/ не е точно по закона на Пух.
Kondor1 - специалист
пет яну 15, 2021 10:32 amkrasi92 написа:
Бъди баровец. Инвестирай 25лв. в тоя конец за 5 години.Кълчищата почти няма какво да ги замени. За чупенето на фитингите вина има и оператора по навиването им. При цинковите важеше правилото на Пух. Колкото повече толкова повече. При месинга/да не се бърка с бронза/ не е точно по закона на Пух.
Говорим за различни неща. Твърдението по-горе звучи сякаш качествен фитинг не може никога да се спука от кълчища, а некачествен ще се пукне и от тефлонов конец. Неща които от моя скромен опит (не съм водопроводчик) не са много верни. А ако свързваш понятията баровец и 25лв, трябва да живееш в някакво друго измерение.
krasi92 - майстор
чет яну 14, 2021 4:01 pmKondor1 написа:
Струва ли си вложението в тефлонов конец? Питам, защото една опаковка е към 25лв, а при домашна употреба я се ползват 5% я не, освен ако не се прави голям ремонт. Имат трайност 4-5г.

PS: Сега открих, че имало и течен тефлон. Ако добре се справя ми се вижда по-практичен за ползване от дъжд на вятър.
Струва си. За какво не отишли 25лв.
zz_stefanov - майстор
пет яну 15, 2021 10:32 amkrasi92 написа:
Бъди баровец. Инвестирай 25лв. в тоя конец за 5 години.Кълчищата почти няма какво да ги замени. За чупенето на фитингите вина има и оператора по навиването им. При цинковите важеше правилото на Пух. Колкото повече толкова повече. При месинга/да не се бърка с бронза/ не е точно по закона на Пух.
Оператора ще е виновен ако се чупеха веднага, чупят се после, след като любителя на кълчищата и ЦАМ фитингите си е заминал.
kozl - майстор
При мен са се пукали месинговите втулки на РР изходи към смесители и др.водопроводна арматура. Тва беше у времената, когато тефлонов конец не съм и сънувал. И вината си беше на водопроводчиците. Много кълчища, яко стягане и месинговата гривна остава под напрежение и катпсе добави и налягането от водата по некое време се цепи. Същото ми се е случвало и със спирателни кранове от месинг.
Аз в моята ВК дейност ползвах по-малко и по-прецизно навити кълчища, но имах случаи да развивам сглобки поради прокапване. В строителството се монтира наред и там за по-сигурно водопроводчиците блъскат яко кълчища и стягат до откат, па после мое и да не са они на рекламацията. А иначе и те аресват конеца, ма нема кой да им достави, че мноо по-скъп от кълчището.
Като нямах конци, за монтаж на смесители ползвах тефлонава лента. Но става по-бавно. Откак Новоселски ме светна за конците, друго ми не трябва. Особено за до 1 цолови размери.
И стига с тези 25 лв., показ и за 15 лева :wink:
krasi92 - майстор
Задачата е за 25 а не за 15
Kondor1 - специалист
съб яну 16, 2021 11:34 amkrasi92 написа:
Задачата е за 25 а не за 15
Нещо на интересен ли се правиш? Въпросът беше дали конецът има някакви недостатъци освен цената.
zz_stefanov - майстор
съб яну 16, 2021 10:20 amkozl написа:
При мен са се пукали месинговите втулки на РР изходи към смесители и др.водопроводна арматура. Тва беше у времената, когато тефлонов конец не съм и сънувал. И вината си беше на водопроводчиците. Много кълчища, яко стягане и месинговата гривна остава под напрежение и катпсе добави и налягането от водата по некое време се цепи. Същото ми се е случвало и със спирателни кранове от месинг.
Аз в моята ВК дейност ползвах по-малко и по-прецизно навити кълчища, но имах случаи да развивам сглобки поради прокапване. В строителството се монтира наред и там за по-сигурно водопроводчиците блъскат яко кълчища и стягат до откат, па после мое и да не са они на рекламацията. А иначе и те аресват конеца, ма нема кой да им достави, че мноо по-скъп от кълчището.
Като нямах конци, за монтаж на смесители ползвах тефлонава лента. Но става по-бавно. Откак Новоселски ме светна за конците, друго ми не трябва. Особено за до 1 цолови размери.
И стига с тези 25 лв., показ и за 15 лева :wink:
Точно го описваш. Тук във форума забелязвам разлика в мненията на такива дето извършват начален монтаж и такива които се занимават в последствие с поддръжка (и на ВиК, Ел, дърво...).
Аз понеже съм от вторите, често питам първите кога са се връщали по обектите си, като изключим през 72 часовата проба.

Другото е един прави ел. другия го натиснал и срязал с профил за ГК, друг дето поставя аксесоарите за баня завил в тръбата винт, който не предизвикал теч веднага, а след 5 години, след като изгнил.... :)
Опитвам се да резюмирам веселбата. :)
krasi92 - майстор
съб яну 16, 2021 11:48 amKondor1 написа:
съб яну 16, 2021 11:34 amkrasi92 написа:
Задачата е за 25 а не за 15
Нещо на интересен ли се правиш? Въпросът беше дали конецът има някакви недостатъци освен цената.
Извинявам се ако се чувстваш обиден.Тефлоновият конец Няма Недостатъци а и след 8 години пак си е ок за работа. Ползвам от този но на пазара има доста марки.https://www.romstal.bg/%D1%82%D0%B5%D1% ... 17316.html
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Тефлонов конец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: