• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
MamaMy - майстор
Не му е работа да стяга на течния тефлон. Той не е лепило, а уплътнител за резби. консистенцията на желе е идеална за резбите. При това положение няма кой да държи елементите да не се въртят. Аз за това слагам и няколко косъма кълчища предварително само колкото да се навиват с леко усилие елементите.
brum - майстор
Ясно. Ще ровя пак за Holdtite-а и т'ва си е. То за около 5 мин стяга до там, че да не се върти свободно и на 15тата минута вече е приключило със стягането. За развиване има леко усилие докато тръгне. После почистваш с нещо остро останалото по резбите, бършеш, нанасяш пак и работи по същият начин.
kozl - майстор
Нямам идея за какво лепкаво уплътнение пишете, но на мен се наложи да сменя предпазния вентил на елдомски, неръждаем бойлер и едвам ми стигна мощността да го развия тоя вентил. Така го бяха залепили с нещото за уплътняване .... :x
Всичко що съм завил с тефлонова лента се развива сравнително лесно след значителен престой. Е то верно, че вече НЕ се ползват стоманени тръби и фитинги и вероятно това е причината, но има осезаема разлика при развиване на уплътнено с тефлонова лента и такова с кълчища.
За конеца още нямам опит, че от скоро го ползвам и черкалъците немат стаж по престой с конец :-D
Но от скромния ми опит, резба с конеца се стяга по-трудно от резба с тефлонова лента.

И пак от скромния ми опит от развито, уплътнено с тефлонова лента в повечето резби лентата държи в края на резбата по посока теча от водата. Тава мое би обяснява защо фитинги уплътнени с тефлолента протичат при връщане след затягане :?

А па и аз да отперем един въпрос.
Ако конеца се навива само в улея на мъжката резба, това означава ли, че улея на женската резба ще остане без конец?
brum - майстор
Конеца влиза навътре по резбата. Не знам дали го пишеше, но задължително надрасквам мъжкият фитинг преди да го навия. Така конеца влиза там където му е мястото.

А за отвиването - с конеца се отвиват сравнително лесно. За уплътнителят дето споменавам по-горе - има меко изпукване в началото и после върви без драма.
Kondor1 - специалист
Наскоро мярнах нещо средно между конец и лента. Тясна лентичка или плосък широк конец. Мисля, че в ИТТ беше. Просто го забелязах докато разглеждах какво ново имат.
Последна промяна от Kondor1 на вт окт 12, 2021 11:52 am, променено общо 1 път.
krasi92 - майстор
Течните резбоусигурители са наий различни по якост и за това при едни е трудно отвиването а при едни е по лесно. Четете листовката. Тези на локтаит са добри ноо и цената е добра.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Тефлонов конец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: