• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kunchevv - напреднал
Привет,
Закупих си водна помпа Steinhaus за чиста вода с поплавък и ми казаха, че става както за езера така и за отводняване на изби. Аз ще отводнявам изба, в която има една дупка и зимата като вали дъжд тая дупка се пълни и за да не слизам постоянно долу взех помпа с поплавък. Проблема е, че когато пробвах помпата всичко добре, но поплавъка опре ли водата и помпата спира. На мен ми трябва обратното, когато достигне водата до него тя да се включва и съответно като се източи водата помпата да спре. Аз ли бъркам нещо или съм взел грешен модел? На самата помпа няма никакви копчета, плъзгачи за превключване и т.н.
Благодаря предварително на отзовалите се
шоп - майстор
чет окт 14, 2021 2:09 pmkunchevv написа:
Аз ли бъркам нещо или съм взел грешен модел?

Ти бъркаш, помпата трябва да е изцяло или поне донякаде потопена. Вдигни поплаъка над помпата. Тряба да тръгне.
kunchevv - напреднал
чет окт 14, 2021 2:34 pmшоп написа:
чет окт 14, 2021 2:09 pmkunchevv написа:
Аз ли бъркам нещо или съм взел грешен модел?

Ти бъркаш, помпата трябва да е изцяло или поне донякаде потопена. Вдигни поплаъка над помпата. Тряба да тръгне.
Тя тръгва но пък след това не се изключва като източи водата. С две думи пак трябва да слизам да я пускам и спирам, а уж поплавака е за това да е автоматичен процес?
шоп - майстор
Тези поплавъци са с 3 жици и според свързването им се следи горно или долно ниво.
Обаче това е потопяема дренажна помпа и предполагам няма да имаш достъп до клемното и табло, защото всичко е херметизирано.
kunchevv - напреднал
чет окт 14, 2021 4:07 pmшоп написа:
Тези поплавъци са с 3 жици и според свързването им се следи горно или долно ниво.
Обаче това е потопяема дренажна помпа и предполагам няма да имаш достъп до клемното и табло, защото всичко е херметизирано.
Така е, херметизирано е
brick - специалист
Има ли достатъчно място поплавъкът да се движи свободно? Да не опира някъде? По принцип прекъсвачът вътре реагира само на наклона на поплавъка, а не на самото ниво, а нужният наклон според нивото се получава само при изпънат кабел - т. е. трябва му свободно пространство.
radius - майстор
Тоя поплавък е неприложим в твоя случай. Варианта е да го фиксираш винаги във включено положение(повечето помпи имат къде да се хване за корпуса) и да управляваш външно помпата с датчик за ниво. Има електронни китове в Елимекс за 10-15лв.
brick - специалист
Защо да е просто, като може да е сложно...
Поплавъкът си е напълно достатъчен да командва помпата - ако не е за точно такива случи предназначен, то за какви? Изпитано е, работи! Само трябва дупката (под нивото на пода на мазето, изкопа или каквото там ще се отводнява) да е с определени минимални дълбочина и ширина - в инструкцията на моята помпа ги имаше посочени.

Аз обаче сега забелязах, че авторът говори за помпа за чиста вода... може би е грешка?
kunchevv - напреднал
Оказа се, че помпата си работи нормално, обаче дупката не е достатъчна да се движи спокойно поплавъка. Ще мисля вариант да я разширя.
Благодаря отново за отделеното време!
radius - майстор
brick, кое е просто за теб - да си изкопаеш 1 квадрат дупка в мазето от 4 квадрата, че да работи поплавъка?!
И ако не знаеш, автора пише за дренажна помпа за чиста вода, има и за мръсна, но в случая не е необходима.
Имам Керхер за мръсна, имам и Макита за чиста, сглобил съм си и кита от Елимекс, та пиша от опит.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос относно помпа за чиста вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: