Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
bmwww - специалист
Здравейте , живея в апартамент и разположението на кухнята е много НЕ измислено . Прикачвам снимка за да е по-лесно разбираемо .
Изображение
https://ibb.co/QFbdYWF
Целта ми е кухнята да иде на дългата стена . Нещо такова .
Изображение
https://ibb.co/jG8PN42
Така ... проблема е както сигурно се досещате , че в момента кухнята граничи със стената на банята откъдето взема чиста и мръсна вода . Ако преместя кухнята от другата страна , чистата вода ще в измисля лесно , но какво правя с мръсната ? Искам да я преместя защото както виждате в момента хладилника е на едно място , фурната на друго , котлоните и мивката на 3то . Размерите на бокса са 1.30м х 2.50м , а на кухнята 5.50м х 2.30м . Пода е с дюшеме . Между него и плочата имам към 10-15см . Та идеята ми е мръснаа вода да минава под дюшемето и евентуално ако мога да и задам някакъв минимален наклон от 1см на 1м , което според мен ще е трудно , но мисля , че ще стане . При такъв накло мислите ли , че би имало проблем ? Разстоянието ще е към 3.60м права линия т.е. планувам наклон 4см от мивката до сегашната ми тръба за мръсна вода , която за мой късмет е изкарана до пода , а не по средата на стената .
Последна промяна от bmwww на чет фев 04, 2021 7:53 pm, променено общо 2 пъти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет фев 04, 2021 6:31 pmbmwww написа:
както виждате
Нещо не правиш какво го изисква прекрасния форум и, всъщност, картинки няма
bmwww - специалист
Няма ли картинки ? Аз ги виждам !!! Хм...А сега ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет фев 04, 2021 7:50 pmbmwww написа:
Няма ли картинки ? Аз ги виждам !!! Хм...А сега ?
Сега нещо се опитва да се прояви :-). Предния път беше просто интервал
Нищо. Сайт за картинки с бяло поле.
Някой друг ще ти бъде полезен
От мен - във форума е обсъждан проблема ти, намери и чети
bmwww - специалист
Ами започнах проекта , но удрям на камък . Изкопах канал 13см и използвам ф40 , но пак не мога да хвана ниво . Тръбата ми е с дължина 4.50м и е права , без чупки и т.н. , но проблема е , че разклонението на тази в банята която е ф50 и е само за кухнята и банята на блока не е сложена някога , когато е строен блока максимално до плочата и заради нея не мога да хвана хубав наклон . По моите изчисления наклона ми при използване на ф40 трябваше да е към 2см на метър , а едвам го докарвам 1градус . От там дето искам сега да ми е мивката до стария канал всичко е точно , но за да се включа в него трябва да повдигна тръбата и там идва проблема . Какво да правя ? Има ли някакви помпи за ф40 или ф50 които биха ми свършили работа . Намирам такива , но само за ф110 . Не ми се ще да пускам трасето по стената , защото маршрута ще е с добра денивелация - да , около 5см на метър , но пък ще е 8 метра (2.30м, коляно , 2,30м , коляно , 80см , коляно ,1,30м , коляно , 30см , коляно , 1 метър) и най-лошото е , че няма как да скрия тръбите , защото ще минават по стените на усвоена тераса , които са бетон 10см . Много ще съм благодарен за идеи , чудя се дали да не рискувам и да я слагам така , но пък .....
milen56 - специалист
Сложи я и сипи вода, то ще си покаже.
Svetoslavoff1 - майстор
Баварецо, потърси " Помпени станции за битови отпадни води" и ако можеш да си позволиш такава, решаваш проблемите с наклона от раз. Има доста варианти за диаметър на тръбите. И забрави дългото трасе по тераса, та с чупки, колена, само си търсиш проблеми...

Тема "Съвет за ремонт на кухня - наклон на мръсната вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: