Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
valdim - специалист
Здравейте, Днес ми монтираха филтъра че то предназначение е да предпазва ВиК системата от механични отпадъци.
изненадах се че са монтирали един китайски (синив от снимката), вместо друг, който аз бях видял.
Кой е по-добър от двата и защо?
Благодаря за мненията.

Прикачен файл

IMG_20210210_173340.jpg

Прикачен файл

IMG_20210210_173155.jpg
krasi92 - майстор
За филтъра зависи колко микрона е.
nikolov333 - майстор
Е много ясно, че Made in Germany-то е по-доброто, освен като изработка има изход за почистване и сменяем филтър с фино филтриране.. Та така. :-D
valdim - специалист
ср фев 10, 2021 6:30 pmnikolov333 написа:
Е много ясно, че Made in Germany-то е по-доброто, освен като изработка има изход за почистване и сменяем филтър с фино филтриране.. Та така. :-D
Благодаря за мнението!
шоп - майстор
И двата филтъра са със сменяеми партони.
Кранчето за източване на утайка може да работи при филтри с едър филтър за груба отчиска. Да кажем сондажа вади пясък.
При финна отчиска този кран е безполезен, филтъра вече се набил и е за смяна + пълно почистване на колабата.

Сините китайски филтри при налягане над 3,5-4 бара имат лошото качество да се пръска колбата и наводнението е сигурно. Лично съм патил:-(
Sandman - специалист
ср фев 10, 2021 6:30 pmnikolov333 написа:
Е много ясно, че Made in Germany-то е по-доброто, освен като изработка има изход за почистване и сменяем филтър с фино филтриране.. Та така. :-D
Те тия "хубавите" почват от 20тина лева в али-то, аз се бях замислил по едно време да поръчвам...
nikolov333 - майстор
Ако намериш такъв като хубавия за 25лв.в алито пусни ллинка да взема два.. Аз ги намирам към 200лв.

Sandman - специалист
Аа, сигурно не са същите, но на вид мязат. Не ги разбирам аз :)
valdim - специалист
ср фев 10, 2021 6:39 pmшоп написа:
И двата филтъра са със сменяеми партони.
Кранчето за източване на утайка може да работи при филтри с едър филтър за груба отчиска. Да кажем сондажа вади пясък.
При финна отчиска този кран е безполезен, филтъра вече се набил и е за смяна + пълно почистване на колабата.

Сините китайски филтри при налягане над 3,5-4 бара имат лошото качество да се пръска колбата и наводнението е сигурно. Лично съм патил:-(
Много полезно мнение. Благодаря!

Тема "филтър пречистване след водомер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: