Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
vaniosl - специалист
Здравейте,

имам спешна нужда от помощ за един проблем с бойлер.
Бойлера е на 4 години досега никога не е капал от комбинирания паровъздушен клапан,но последните няколко седмици ми наводнява тавана на къщата вече няколко пъти.Преди поставях една една малка кутия под него и никога не е прилива или да намокри пода.

Последните няколко седмици обаче е някакъв ад излива се от някъде доволно количество вода,щом ми намокри едната стена вътре в стаята.Въпросът е ,че не знам от какво започна да го прави.В началото мислех,че ако спрат водата и след като я пуснат нещо клапана изпуска вода,но не е от това.Това съмнение ми се породи,защото в момента правят ремонт на водопровода и често се налага да се спира водата пък проблема се появи заедно със това често спиране на водата.

Огледах всички връзки на тръбите с бойлера няма никакви течове или поне следи от такива.Всичко е сухо и нормално.

Някой може ли да ми даде съвет как да постъпя и от къде може да идва проблема?

Става въпрос за бойлер на Елдоминвест подов монтаж 200л. електрически.
speka_rs - майстор
Колега отведи си дренажа до канал първо както си е по схема. Погледни дали не ти трябва и разширителен съд за бойлера.
kozl - майстор
Провери налягането. Възможно е след ремонтите по водопровода да се е променило в посока нагоре. Особено нощно време, когато народа спи и няма консумация от селищния водопровод.
Ако се е повишило налягането, ще се наложи да си захраниш имота през редуцир вентил.
radius - майстор
200л, ако няма разширителен съд - трябва да се сложи.
krasi92 - майстор
чет мар 04, 2021 12:49 pmkozl написа:
Провери налягането. Възможно е след ремонтите по водопровода да се е променило в посока нагоре. Особено нощно време, когато народа спи и няма консумация от селищния водопровод.
Ако се е повишило налягането, ще се наложи да си захраниш имота през редуцир вентил.
Наличието на манометър в инсталацията би изяснило нещата но и отве ждането на водата от клапана в канализацията е задължително.
kozl - майстор
чет мар 04, 2021 5:22 pmkrasi92 написа:
чет мар 04, 2021 12:49 pmkozl написа:
Провери налягането. Възможно е след ремонтите по водопровода да се е променило в посока нагоре. Особено нощно време, когато народа спи и няма консумация от селищния водопровод.
Ако се е повишило налягането, ще се наложи да си захраниш имота през редуцир вентил.
Наличието на манометър в инсталацията би изяснило нещата но и отве ждането на водата от клапана в канализацията е задължително.
И от къде произтича това задължение :? Аз пък лично имам решение относно едно такова "пропуснато задължение" :wink: Точно Елдоминвест прилагат комбинирани клапани за бойлери, които наричат диференциални и на праклтика тези клапани могат да ползват външния водопровод като разширителен обем, без да прокапват. Обаче се сещам за 2 условия, за да е възможно това.
1. Да няма ОК от вътрешния към външния водопровод.
2. Налягането във външния водопровод трябва да е под това на предпазния клапан, което по мои спомени е 8 бара.
krasi92 - майстор
Се си мисля че като си сложиш боилер на тавана/разбираи на главата/ трябва да се подсигуриш срещу наводнение. Дали от клапан. Дали от спукване на тръба. Преди да сложа такъв боилер на тавана си бих сложил неръждаемо корито под него със сифон към канализацията щото ако потекът водите отгоре какво правим. И манометъра наникои не би навредил
milen56 - специалист
На моя 120л Елдом, преди да сложа разширителен съд вдигаше налягането до 9атм и протичаше от клапана.Пробвал съм и с налягане в инсталацията на 2атм. и бойлера пак вдига 9 атм.. Наистина клапана пропуска налягането на обратно и ми светва лампата за свръх налягане на хидрофора, че неговия РС май е 1.7л. Моля колегите, които занят да кажат на колко се напомпва РС за бойлера. Налягането е настроено на 3.5-4атм. Хидрофора е Скала 2.

Тема "Наводняване от бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: