Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
jaspet - напреднал
Здравейте, септичната ми яма се пълни редовно от дъждовни води и като цяло съдържанието на вода в нея е много повече от останалата част. Искам да я източвам сам, без да викам специалното камионче. Проблема е, че ямата няма голям отвор, в който да пусна потопяема помпа за мръсни води, има един отвор, мисля че е около 10см, в който влиза маркуча на камиончето и толкова. Съществува ли помпа на пазара, която да си закупя и да не е потопяема, ами с маркуч, който да вкарам в този отвор и сам да си източа водата от ямата? Рових много из интернет, но откривам само потопяеми помпи за тази цел. Всички други са само за чиста вода.
krasi92 - майстор
Помпа от камионче за почистване на ями.
jaspet - напреднал
пет мар 05, 2021 1:45 pmkrasi92 написа:
Помпа от камионче за почистване на ями.
Колега, това е шега, нали? Направо да си купя камионче, още по-лесно? :-D
kozl - майстор
Все ми се струва, че най-лесното е да се разшири отвора.
Иначе вакум помпа или компресор. По як метален съд с разпонки и маркуч с пружина. Вакум помпата създава подналягане в съда и през потопения в септичната яма маркуч съда се пълни. После изключваш вакумпомпата и източваш съда гравитачно.

А ямата септична ли е или изгребна :?
jaspet - напреднал
пет мар 05, 2021 2:16 pmkozl написа:
Все ми се струва, че най-лесното е да се разшири отвора.
Иначе вакум помпа или компресор. По як метален съд с разпонки и маркуч с пружина. Вакум помпата създава подналягане в съда и през потопения в септичната яма маркуч съда се пълни. После изключваш вакумпомпата и източваш съда гравитачно.

А ямата септична ли е или изгребна :?
Благодаря, интересна идея. Ямата е стара - септична, суха зидария от камъни. Над нея има външна-тоалетна, която е много хубаво направена и затова не ми се ще да разбивам отвора и да го разширявам.
krasi92 - майстор
Търси 3 цола помпа бензинова. Ползват се за отводняване. Това за помпата от камионче не беше шега а това което доказано върши работа.
geodan - напреднал
Почти съм сигурен че"порите"на ямата са запушени и водата не може да се просмуква в почвата. И един въпрос- къде отива мръсната вода? Това с източването е временно решение, за по-добро решение е изграждане на нова септична яма до старата и свързване със байпас.

Тема "НЕ-потопяема помпа за източване на вода от септична яма?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: