Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
jaspet - напреднал
Здравейте, какво мислите за поставянето на малка помпа вкарваща постоянно въздух в септичната яма от старите (сух каменен зид) чрез разпробита тръба. Би ли подобрила работата на септичната яма? Дали би спомогнала за по-добро пречистване и по-малко миризма на отходната вода към попивното поле?
Junak - майстор
Ако си намериш и аеробни бактерии ще има голям ефект. Но там не трябва да има никакви химикали, даже сапун и прах за пране. Иначе само с въздух - повече ще мирише...
P.S. При подходяща среда и въздух може и сами да се завъдят...
ср мар 17, 2021 8:24 amJunak написа:
P.S. При подходяща среда и въздух може и сами да се завъдят...
Точно това не означава ли, че би имало ефект? Аз колкото и бактерии да сипвам, нивото не спада, а вече почти не я използвам...
Дайте ако може някакви съвети, тъй като и аз съм в същото положение, като на колегата. Или препоръчайте препарати с доказани резултати.
Благодаря
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет май 27, 2022 8:43 amsilvergreen написа:
..Аз колкото и бактерии да сипвам, нивото не спада, а вече почти не я използвам...
..
Нали е попивна, как нивото не спада? Високи подпочвени води? Бактериите какво общо имат с нивото? Те да променят качество, не количество. Тъй мисля, та питам
chapara - майстор
До колкото знам изгребването И, прецаква добрата работа на ямата.
Junak - майстор
пет май 27, 2022 8:43 amsilvergreen написа:
ср мар 17, 2021 8:24 amJunak написа:
P.S. При подходяща среда и въздух може и сами да се завъдят...
Точно това не означава ли, че би имало ефект? Аз колкото и бактерии да сипвам, нивото не спада, а вече почти не я използвам...
Дайте ако може някакви съвети, тъй като и аз съм в същото положение, като на колегата. Или препоръчайте препарати с доказани резултати.
Благодаря
Чакай сега - тез бактерии, за които говорим, не пият вода :? . Няма как да спадне нивото от бактерии. Те ядат л@йна, но остават твърди отпадъци, които трябва пак да се чистят. Просто променят качеството и не мирише. Но искат много въздух и никакви химикали - веро, прах за пране, сапун, особено фасове. Но това са станции с компресори, бъркалки, нивомери и други. Трудно става в септична яма :wink:
fantom - специалист
пет май 27, 2022 8:43 amsilvergreen написа:
ср мар 17, 2021 8:24 amJunak написа:
P.S. При подходяща среда и въздух може и сами да се завъдят...
Точно това не означава ли, че би имало ефект? Аз колкото и бактерии да сипвам, нивото не спада, а вече почти не я използвам...
Дайте ако може някакви съвети, тъй като и аз съм в същото положение, като на колегата. Или препоръчайте препарати с доказани резултати.
Благодаря
Принудителното вкарване на въздух (т.е. кислород) прави невъзможен живота на анаеробните, при което остават само аеробните.
Водата може и да влиза в метаболизма на някой от организмите, но според мен без източване на част от вода няма да стане. За това и се пречиства с различни неща (микроби, химия и т.н.) след което спокойно можеш да си полееш градината :weedman:
пет май 27, 2022 11:13 amJunak написа:
пет май 27, 2022 8:43 amsilvergreen написа:
ср мар 17, 2021 8:24 amJunak написа:
P.S. При подходяща среда и въздух може и сами да се завъдят...
Точно това не означава ли, че би имало ефект? Аз колкото и бактерии да сипвам, нивото не спада, а вече почти не я използвам...
Дайте ако може някакви съвети, тъй като и аз съм в същото положение, като на колегата. Или препоръчайте препарати с доказани резултати.
Благодаря
Чакай сега - тез бактерии, за които говорим, не пият вода :? . Няма как да спадне нивото от бактерии. Те ядат л@йна, но остават твърди отпадъци, които трябва пак да се чистят. Просто променят качеството и не мирише. Но искат много въздух и никакви химикали - веро, прах за пране, сапун, особено фасове. Но това са станции с компресори, бъркалки, нивомери и други. Трудно става в септична яма :wink:
Именно, ядат останките полепнали по стените и дъното, които пречат за попиването. Както и да е, аз почти спрях да я ползвам и пак не спада... :sad: Относно въздуха, като видях цената на компресорите се поотказах. Гледам има и други препарати, може по нататък с тях да пробвам. А относно подпочвените води... Няма такива. Просто след източването, рязко се прецака тази яма.

Тема "Помпа - Аератор в септична (помийна) яма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: