Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
vacano - напреднал
Привет,

Имам следният казус, тази тръба от снимката ми бърка в здравето и на жената във фъншуйто. Чудя се и не знам как бих могъл да я замаскирам възможно най читаво? Куфар от нещо но какво да е, което да не се влияе прекалено от външните атмосферни условия ? Първоначално мислех да я вкопавам в земята, но по нея с изчерпва септичната яма и не знам дали е удачно решение, не съм убеден до каква степен би била необходима ремонтнопригодност? Всеки път при черпене на ямата, има спирателен кран, който изолира преливната яма - вертикалната тръба. #-o

Ще съм благодарен за севети.

Прикачен файл:
WhatsApp Image 2021-04-28 at 12.25.49.jpeg
krasi92 - майстор
Закопаи я и като се наложи ремонт разкопаваш и ремонтираш. Септична яма съм чувал но за изчерпна за пръв път. Даи информация за изчерпна яма. Каква е ролята на тръбата там.
vacano - напреднал
Лапсус лингве, чиста септична яма си е, ама понеже някой някога я беше нарекъл изчерпна и незнайно защо и аз я нарекох така :) Хоризонталата идва от септичната яма, а вертикалата отива към преливник който е на по-ниско ниво. Заварено положение ми беше цялата инсталация и както казаха, преливникът е направен за да не се празни ямата толкова често. Когато дойде камиона има един кран, който изолира преливника за да може да се тегли само от твърдата фракция в септичната яма.
yanko78 - специалист
Еййййй 100 пъти гледах до де е открия таз тръбичка. Разкопаваш около нея, режеш е на 20 см. под ниво, слагаш тапа и зариваш. Винаги ще знаеш къде е като се налага да идва гомнишарката. Едва ли ще е черпиш всяка седмица - месец.
Ако пък е черпиш често, винаги можеш да направиш една малка шахтичка с капак, в която да е тръбата, а отгоре му, примерно изкуствена трева.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Първо оправи ужасно грозната стена, измажи, белосай. Според вкуса на жената сложи дървена оградка отпред и поливай храстите да растат бързо. Като пораснат, махаш оградката и готово. Кат земете да режете, копаете и строите и се забравяте, начи
vacano - напреднал
пет апр 30, 2021 11:36 amn_a написа:
Първо оправи ужасно грозната стена, измажи, белосай. Според вкуса на жената сложи дървена оградка отпред и поливай храстите да растат бързо. Като пораснат, махаш оградката и готово. Кат земете да режете, копаете и строите и се забравяте, начи
И аз мислех нещо такова да направя. Ама тези храсти докато се извисят че да я скрият тая тръба, не знам колко време ще мине :) А стеничката е на съседа, ама ми е много готин и тоя път съм се зарекъл да не се карам със съседи и ще му я оправя аз, то се е видяло. Проблемът е, че стената е много неравна, една тухла стърчи, друга е навътре и ще трябва с нещо да се подравни, стиропор или подобно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет апр 30, 2021 2:04 pmvacano написа:

И аз мислех нещо такова да направя. Ама тези храсти докато се извисят че да я скрият тая тръба, не знам колко време ще мине :) А стеничката е на съседа, ама ми е много готин и тоя път съм се зарекъл да не се карам със съседи и ще му я оправя аз, то се е видяло. Проблемът е, че стената е много неравна, една тухла стърчи, друга е навътре и ще трябва с нещо да се подравни, стиропор или подобно.
Не ти трябва равно. просто измажи и бучни два корена дива лоза. За 2 години ще покрие стената. Еко и Био и благо за окото. Бръшлян още по-бързо ще порасте, няма да метеш листа, и зимата е зелено. За бръшлян можеш и да не измазваш ;-)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Защо съседската отделителна система е в твоя двор?
vacano - напреднал
пет апр 30, 2021 6:09 pmn_a написа:
Защо съседската отделителна система е в твоя двор?
Моята си е тръбата, просто така е направена в миналото :( Чудо на инженерната мисъл :) Ще и ударя една замазка на стената а тръбата, като че куфар най ми допада, само да видим от какво, че да не стане на нищо за нула време.

Тема "Тръба за изчерпна яма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: