Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
brum - майстор
Моята изкара 8 години в такъв режим. Беше здрава като продадох къщата. Но тя така си се продаваше. Не знам дали има разлика в карантията спрямо тези с балон.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед май 02, 2021 4:38 pmESPACE написа:
нед май 02, 2021 2:48 pmшоп написа:
нед май 02, 2021 1:12 pmESPACE написа:
Разкарва балона, монтира електронен пресостат за хидрофор и забравя за тези проблеми.
И в този случай дори и една чаша да изплакне то мотора ще стартира:-(
Убийствен режим!

Айде няма нужда от преувеличения. Убийствен, глупости. Смъртоносен щеше да е по ефектно.
Там където работя в този "убийствен" режим има няколко помпи от години, никоя не е умряла.
Напълно съм съгласен, нищо и няма на помпата, с електронен термостат работи много по-добре, отколкото с механичен + РС. Помпата е центробежна и старт/стоп режимът не натоварва мотора
Antonii - майстор
Този Старт/Стоп режим е най-лошия за един ел. двигател.
Неслучайно производителите дават допустимия брой такива за час, за дадения хидрофор също трябва да го има упоменато някъде.
Това, че някъде един хидрофор е изкарал в такъв режим с години - нищо неозначава.
Ако се използва от един човек със сигурност ще изкара повече отколкото, ако се използва от 4 души.
Така, че ако самия хидрофор не е проектиран за такава работа, то подобре не си експериментирайте.
Още повече, че това е Gardena и по цената и спрямо доказаните марки може да се ориентирате за качеството и.
ESPACE - майстор
пон май 03, 2021 7:59 amAntonii написа:
Този Старт/Стоп режим е най-лошия за един ел. двигател.
Неслучайно производителите дават допустимия брой такива за час, за дадения хидрофор също трябва да го има упоменато някъде.
Това, че някъде един хидрофор е изкарал в такъв режим с години - нищо неозначава.
Пак от практиката. Един хидрофор Вило без пресостат и без РС надува омекотена вода към осмозни филтри и пълни цистерна 1000л. Помпата я изключва капацитивен датчик сложен да следи горно ниво. Този който го е правил преди 10 години не е сложил никакъв таймер, че като изключи помпата по ниво да не включва известно време. И се получава че датчика от вълничките в съда почва да включва и изключва помпата поне 20-30 пъти за минута преди да изключи съвсем. Това за денонощие може да се случи и 50 пъти. Исках да го оправя, колегата вика да не го пипам щом си работи. :-D
Та старт-стоп, допустим брой цикли, държат си най-добре моторетките. Даже и не загрява много след този "смъртоносен" режим. :lol: И аз съм учил теорията в техникума по "Електрически машини" ама в практиката нещата се случват различно понякога. Не вярвах и че мотори ще въртят на 15-20 херца на номинална мощност и няма да прегреят без допълнително охлаждане, ама си работят.
Antonii - майстор
При този "смъртоносен" режим изолазионния лак на намотките ще прегори още преди да усетите, че ел. двигателя е загрял.
Но всеки има право да си троши техниката както намери за добре.
А това, че между теорията и практиката понякога няма общо, то аз лично съм на друго мнение.
brum - майстор
Добре де, най-евтиното решение е един клапан регулиращ налягането след разширителният съд на 1.5 бара. Недостатък е, че докато е на хидрофор водата ще тече по-слабо отколкото вода от ВиК дружеството.

А кога ще прегрее и изгори хидрофора - зависи от много неща. С по-голям разширителен съд ще удължи живота му.

И разбира се да се обезвъздуши тръбата преди хидрофора.
GTodorov96 - помощник
Здравейте, хидрофора мисля, че вече е обезвъздушен добре. Водата при къпане се увеличи почти х2, пак леко спада налягането след 15-20 минути къпане, но е поносимо вече, също така спря да се включва на всяко пускане на водата в тоалетната. Не знам колко е нормално, но при къпане не се изключва, но преди след затваряне на крана работеше поне 1-1.30мин,а сега 25 секунди. В опътването му пише да се налее през филтъра около 3л вода докато не тръгне да тече от пробката на изходящата тръба, но явно не е много вярно.
brum - майстор
Щом не изключва докато се къпете няма нужда от редуктор на налягането. Ще има някакво кратко време докато стигне до константно налягане на подаваната вода при дебита за къпане и ще го поддържа докато до краят.

И не го мисли. По-добре е да седи постоянно включен докато се къпеш.
ESPACE - майстор
пон май 03, 2021 6:52 pmAntonii написа:
При този "смъртоносен" режим изолазионния лак на намотките ще прегори още преди да усетите, че ел. двигателя е загрял.
Той 10 години не е прегорял, сега ще прегори.
nikolov333 - майстор
пон май 03, 2021 6:52 pmAntonii написа:
..
А това, че между теорията и практиката понякога няма общо, то аз лично съм на друго мнение.
Теорията не винаги взема предвид всички фактори, за разлика от реалноста.. :-D

Тема "Хидрофор Gardena 3000/4 ECO" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: