Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
brum - майстор
Вземи си прочети инструкциите към помпата. Там пише, че при max изключва на 3.2 бара, а при min на 2.2 бара.

Прикачен файл

1.png
1.png (49.29 KиБ) Видяна 1646 пъти
GTodorov96 - помощник
съб май 01, 2021 3:56 pmbrum написа:
Вземи си прочети инструкциите към помпата. Там пише, че при max изключва на 3.2 бара, а при min на 2.2 бара.
Книжката съм я чел няколко пъти и за налягане пишеше че разликата е 0.5 бара от min до max. В магазина ми каза, че е до 4 бара.Явно има някакви разминавания в книжките онлайн и тази в кутията. Тък в технически характеристики дири пише 600w при теб пише 650w :-D

Прикачен файл

Screenshot_20210501_164612_com.android.chrome.jpg
krasi92 - майстор
За помпата се продава като готов детаил смукателен макуч пак на този производител. .Постави пресостата на еко и виж дали няма да е по малка разликата.Колко е напомпан балона.https://bauhaus.bg/smukatelen-markuch-gardena/p/31409
koveslav - майстор
съб май 01, 2021 4:55 pmGTodorov96 написа:
.... В магазина ми каза, че е до 4 бара......
Еми да,де-това са пиковите възможности на самата помпа.Но това не означава,че може да се ползва на 4 бара-също като максималния дебит,това е само стойност,теоретично възможен максимум. И затова са избрали тази помпа за хидрофор,работещ до 3,2бара,за да има резерв.От това налягане нагоре дебита вече е толкова малък,че няма смисъл да се ползва..Ако е малък запаса на вода в балона и включва прекалено често,слагаш по-голям балон,а не вдигаш налягането на помпата.
Ако ще разбереш по-лесно- той и двигателя на колата ти има максимална мощност еди колко си коня,но не го ползваш никога на тази мощност,нали?И дори и да я развие,каква полза от това.
Оптималното,нормалното,рентабилното натоварване на всяка машина е съвсем различна стойност от максималната,но винаги се обявява максималната...
brum - майстор
Моят хидрофор беше без балон. С някакъв пресостат дето изключва със закъснение след достигане на налягането. Помня, че му слага балон, но поради някаква причина го свалих. Монаха доста години и не помня защо, но май имаше нещо общо с това което наблюдаваш.

Та ще се опитам да го обясня, пък ти ще провериш дали е това. Дебита на водата от душа зависи от налягането. А налягането ти играе от 1.5 до 3.2 бара. Подозирам, че докато се къпеш помпата ту включва, ту изключва. В моментите в които работи качва налягането и водата от душа тече по-силно. Като изключи налягането пада до 1.5 бара и заедно с него и водата от душа започва да тече по-слабо.

Та я виж дали тия "тласъци" на водата не са това което писах в началото. Пускаш душа и слушаш дали "тласъците" не съвпадат с включването и спирането на помпата. Ако отговора е да - пробвай да монтираш регулатор на налягането след хидрофора на 1.5 бара. Така би трябвало да премахнеш проблема по време на къпане. Или да пробваш на ЕКО режим и да видиш дали няма да е по-добре.

А това, че се пълни бавно тоалетната - нормално е. Ако сравняваш с това колко бързо се пълни от ВиК-то имай в предвид, че едното работи на високо налягане (ВиКто може и да не 5-6 бара), а другото на средно налягане около 2.3 бара. Та от ВиКто казанчето на тоалетната ще се пълни 2-3 пъти по-бързо.
krasi92 - майстор
Много е слаба помпата и бавно реагира.Не смогва с голяма консумация .
ESPACE - майстор
Разкарва балона, монтира електронен пресостат за хидрофор и забравя за тези проблеми.
krasi92 - майстор
Моторчето е слабичко. Помпата е нова и не е евтина. Още един балон 50 литра евентуално.
шоп - майстор
нед май 02, 2021 1:12 pmESPACE написа:
Разкарва балона, монтира електронен пресостат за хидрофор и забравя за тези проблеми.
И в този случай дори и една чаша да изплакне то мотора ще стартира:-(
Убийствен режим!

Според мен заради хоризонталния участък с обратен наклон на всмукателната час има въздух, който предизвиква кавитация и бъзика помпата.

600-650 вата не е никак слаб мотор например за една къща с две кухни и две бани.
У нас съм с един самоделен хидрофор 550 вата, а сме 3 домакинства ( 3 бани, кухни, тоалетни, перални, миялни)
Просто на едно WILO HiPeri 1-5 /0.55kW 50 l/min / съм монтирал механичен пресостат и 3х 50 литра РС

Вило то е с месингово работно колело и не се плащи от разбиване на оста. Малко е шумна ( даже доста), но при мен това не е проблем, защото ходрофора е в тех. помещение извън къщата.

С 150 л РС може 5-6 пъти да пуснещ тоалетната и хидрофора да не стартира, а това е щадящ режим за мотора гарантиращ дълговечност.
ESPACE - майстор
нед май 02, 2021 2:48 pmшоп написа:
нед май 02, 2021 1:12 pmESPACE написа:
Разкарва балона, монтира електронен пресостат за хидрофор и забравя за тези проблеми.
И в този случай дори и една чаша да изплакне то мотора ще стартира:-(
Убийствен режим!

Айде няма нужда от преувеличения. Убийствен, глупости. Смъртоносен щеше да е по ефектно.
Там където работя в този "убийствен" режим има няколко помпи от години, никоя не е умряла.

Тема "Хидрофор Gardena 3000/4 ECO" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: