Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Задачата е да направя разклонение от входящата водопроводна тръба която е ПЕ (черните) ф25.
Разклонението ще се намира в шахта на двора.
Ще има ли проблем да свържа месингов спирателен кран към пластмасов фитинг като и двата са с резби 1" ?

Снимката е само за пример но ще се получи нещо подобно.

Прикачен файл

kran.jpg
radius - майстор
Че какво му е, трябва да внимаваш с уплътнителния материал, да не се престараеш и да сцепи някой ПЕ фитинг.
На 1 цол доста успешно съм свързвал за пробите отоплителната инсталация с челно уплътняване.
Т.е. крановете ти трябва да са Ж/Ж и само прешлайфаш ПЕ нипел в челото, ако има мустаци и ползваш клингеритово уплътнение (не от оная червената хартия), напъхано в крана. Ако нещо не ти идва добре позиционирането, може и 2 уплътнения. Крановете трябва да са хубави, не да имат по 2 витки резба.
ср май 12, 2021 10:42 amradius написа:
Че какво му е, трябва да внимаваш с уплътнителния материал, да не се престараеш и да сцепи някой ПЕ фитинг.
На 1 цол доста успешно съм свързвал за пробите отоплителната инсталация с челно уплътняване.
Т.е. крановете ти трябва да са Ж/Ж и само прешлайфаш ПЕ нипел в челото, ако има мустаци и ползваш клингеритово уплътнение (не от оная червената хартия), напъхано в крана. Ако нещо не ти идва добре позиционирането, може и 2 уплътнения. Крановете трябва да са хубави, не да имат по 2 витки резба.
Благодаря за клингеритовото уплътнение не се бях сетил. Ако крана е М/Ж няма ли да стане (точно такива са на качената снимка)? Не разбрах защо трябва да е Ж/Ж. Другото ми притеснения е дали зимата при по-студено време ще издържи връзката.
radius - майстор
Защото ако крана е М, то ПЕ ще е Ж, а това е по-трудно за уплътняване. Не става с челно уплътнение. Аз аз на ПЕ не му вярвам по друг начин уплътнен.
Минимизирай връзките, гледам имаш коляно с Ж и после нипел, при положение че има нипел-колена.

Тема "Допустимо ли е свързване на месингов кран към пластмасов (ПЕ) фитинг и двете резби са 1цол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: