• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
little_hooligan - специалист
Здравейте,

Ще има ли някакъв проблем ако меката връзка към бойлера е с дължина около 2 метра (днес ще измеря колко е с точност и ще напиша) или ще трябва да се правят твърди връзки? Прилагам снимка:

Изображение Изображение
vladtod - специалист
Направи твърда връзка едно ще имаш дебит второ по -сигурно.
little_hooligan - специалист
С твърди връзки ще стане грозно, затова не искам :). Също така след 1-2 години ще слагам газово котле и бойлера няма да се ползва.

Иначе вчера един майстор ме предупреди, че става опасно когато меката връзка е дълга, както е в моя случай, риска от авария бил голям и т.н. Има ли нещо вярно в това? Колко пък толкова опасно ще е? :?
Svetoslavoff1 - майстор
Ползвай гъвкави връзки от неръждаема гофрирана тръба, ако искаш да се презастраховаш. Много по-надеждна е от "класическата" мека връзка. Е, и по-скъпа.
Сетих се, че синът поне 3-4г беше ползвал една времянка около 2м с "класическа" мека връзка и за този период нямаше проблем. И да се спука, нали е в мокро помещение и няма да направи бела. :)
MamaMy - майстор
пет май 14, 2021 4:52 pmSvetoslavoff1 написа:
И да се спука, нали е в мокро помещение и няма да направи бела. :)
И аз като теб нямах идея какъв дебит имат меките връзки. При тях спукването не е дупчица, а цепнатина по дължина и то много сериозна. За един месец се спукаха 2 на работа. За мой късмет и двете в работно време. За половин час напълни помещение над 20м2 и то на 4 пръста. Добре, че има много пчелички, та за 1 час с мопове и лопати водата беше изгребана. Сифоните на пода не смогват нищо, че са от тези за открити тераси и с голям дебит. В следствие на тези произшествия ми се наложи да подменя 30бр. меки връзки на тоалетни казанчета. Яд ме е, че не снимах как извира водата за невярващите. Хвърчи като стена от вода във всички посоки. Ако си сам в къщи не ми се мисли какъв секс ще е.
Antonii - майстор
Ако си вкъщи, но и да си може да се случи нощем докато спиш, и на сутринта да те изненада локва от 3-4см дълбочина с площ на жилището.
Това от личен опит.
шоп - майстор
пет май 14, 2021 4:21 pmlittle_hooligan написа:
С твърди връзки ще стане грозно, затова не искам :).

То и с тези меки черва пак е грозно.
Аз бих ги направил времянка с гофронеръждавейка.
Може и с полипропилен, скобички и скрити с РВЦ кабелен канал.
Не виждам проблем и да се положат в стената. Няма плочки...
zz_stefanov - майстор
пет май 14, 2021 9:56 pmMamaMy написа:
пет май 14, 2021 4:52 pmSvetoslavoff1 написа:
И да се спука, нали е в мокро помещение и няма да направи бела. :)
И аз като теб нямах идея какъв дебит имат меките връзки. При тях спукването не е дупчица, а цепнатина по дължина и то много сериозна. За един месец се спукаха 2 на работа. За мой късмет и двете в работно време. За половин час напълни помещение над 20м2 и то на 4 пръста. Добре, че има много пчелички, та за 1 час с мопове и лопати водата беше изгребана. Сифоните на пода не смогват нищо, че са от тези за открити тераси и с голям дебит. В следствие на тези произшествия ми се наложи да подменя 30бр. меки връзки на тоалетни казанчета. Яд ме е, че не снимах как извира водата за невярващите. Хвърчи като стена от вода във всички посоки. Ако си сам в къщи не ми се мисли какъв секс ще е.
Каква марка са били тези връзки. Протичали са ми много пъти, но такива баталии съм имал основно заради пукнати фитинги дето ги коментираме в другата тема.
Сигурно пак при някой основен ремонт са закупили нещо дето струва стотинки, с което да си блъскаме главата после.
MamaMy - майстор
Не са от тези хубавите със червена и синя лента. Чисто бели и двойно по-дебели. При огъване вътре пука и се троши все едно са сухари. Докато сменях по тоалетните на няколко такива скъсах резбите в кранчетата. Кранчетата от тия сферичните които коментирахме в другия форум. Всичките от лайнолин. Свалени им врътките още преди години и като се наложи спиране на водата спирам щранга. Всичко това е било ново строителство, но 2000 година. Не мога да кажа, че са правени икономии при строителството. Дори са правени много разхищения, но явно не е имало по-таферни по търговиите. Ако съдя по тръбите, кранове и мивки се е купувало само най-хубавото.
Svetoslavoff1 - майстор
А, не е да е нямало(ако таферни значи читави ) :) . Аз по това време правих основен ремонт на апартамента, в който живеем. И от тогава са меките връзки към бойлера, тоал. казанчета и две малки проточни нагревателя за мивка. Да не чуе дявола, до сега нямам проблем.
  • 1
  • 2

Тема "Меки връзки бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: