Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Направиха ми сонда,но имам проблем с нея,не мога да пусна потопяемата помпа повече от 13 метра,мога ли по някакъв начин да я разпробия🤔
floydogi - специалист
Най-вероятно са ти направили сондаж, а не сонда. Та колко метра е дълбок, колко е широка тръбата, колко е широка помпата? И като го направиха не ти ли пуснаха помпа вътре?
пон май 17, 2021 1:58 pmfloydogi написа:
Най-вероятно са ти направили сондаж, а не сонда. Та колко метра е дълбок, колко е широка тръбата, колко е широка помпата? И като го направиха не ти ли пуснаха помпа вътре?
Не бяха пуснали помпа,даже не я бяха продухали с еарфилтър,тръбите са ф110,дълбочината е 18м,помпата е 90мм,най интересното е че пускам метален кол с въже и той не потъва повече от 13м
brum - майстор
Бих потърсил хората които са свършили работата да отстранят проблема. На някой дето пробива сондаж и не си довърши работата за която е говорено не бих му платил.
шоп - майстор
вт май 18, 2021 8:21 ammarti2004 написа:


Не бяха пуснали помпа,даже не я бяха продухали с еарфилтър,тръбите са ф110,дълбочината е 18м,помпата е 90мм,най интересното е че пускам метален кол с въже и той не потъва повече от 13м
А ти сигурен ли си, че не са ти взели пари за 18м, а сондажа е 13м?
Как така не са пускали еърлифт? Вода не извадиха ли, ей така няколко часа да тече?

Ако все пак сондажа е бил 18м, може тръбите да са се разместили, да има срутване и т.н. Пускай една камера и гледай.
И най-важното, не ръчкай много много с колове, да не те обвинят тебе, че метални колове там нямат работа, а викай хората правили сондажа.
nikolov333 - майстор
И на мен ми правиха сондаж, само че 48м и е с тръби външно ф140 мм и 125 мм вътрешно и ми казаха да спусна помпата на 45м. Изрично ме предупредиха да пазя отвора на сондажа, да не падне нещо вътре или някой комшия да не изтърве некой камък умишлено.. :axe: Та огледайте го твоя с камера да няма нещо вътре. Без еърлифт с мощен компресор работата не е добре.. Ще взема да направя една тема само за сондажите, че и аз имам много неща за обмисляне..

Тема "Проблем със сондата за вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: