• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Kondor1 - специалист
Интересно ми е една пералня или съдомиялна по какъв начин затваря входящата вода. По-конкретно, ако спре тока докато пълни, би трябвало с магнит или пружина да се затвори автоматично пълненето. Електрическия aquastop прави същото нещо, но предполагам и да го има си има отделен механизъм от другия край на маркуча в корпуса на уреда. Пряк свидетел съм как една съдомиялна Бош уж с aquastop направи наводнение. Беше нова на 2-3 месеца. В сервиза казаха, че работи у-вото и някакво предположение, че може да е прицъкал тока и да е объркал управлението. Което ако е вярно, значи че не е измислено като хората.
kozl - майстор
Предполагам клапаните са електрохидравлични. Тези клапани се отварят и поддържат отворени с по-малко електроенергия. То и на пералните без аквастоп маркуч клапаните са такива, но разликата е в местоположението им.
На майка ми пералня Кенди от лето 1980-то два пъти прави наводнение поради повреда в клапана и да имаше аквастоп спасение няма, защото и най малката песъчинка може да компрометира такъв електрохидравличен клапан и той да не може да затвори плътно. След тва капка по капка - вир вода сабахлем :-D
iliya_i - майстор
Клапаните са "нормално затворени". Като им се подаде ток на бобината отварят. Като няма ток се затварят. Не са бистабилни, че да се превключват с импулс.
Съответно като спре тока, няма значение в какво положение са били.
  • 1
  • 2

Тема "Aquastop" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: