• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Kondor1 - специалист
Има ли значение посоката на монтаж на Aquastop. По-конкретно дали може водата да идва отдолу, т.е. маркуча с aquastop да тръгва нагоре?
Kondor1 - специалист
Доколкото разбрах имало истински Aquastop и някакъв клапан, на който му казват пак така, но е нещо друго. Този маркуч да разбирам, че е клапан само?
Прикачен файл:
aq.png
kozl - майстор
пет май 21, 2021 1:42 pmKondor1 написа:
Има ли значение посоката на монтаж на Aquastop. По-конкретно дали може водата да идва отдолу, т.е. маркуча с aquastop да тръгва нагоре?
Важното е клапана да е в началото към водопровода, а не към машината. А дали водата ще се движи нагоре или надолу това е без значение.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет май 21, 2021 4:51 pmKondor1 написа:
Доколкото разбрах имало истински Aquastop и някакъв клапан, на който му казват пак така, но е нещо друго. Този маркуч да разбирам, че е клапан само?
aq.png
Точно така - има и друг тип Aquastop. Някои машини (миялни, перални) имат и двата, а някои - само единия. Този, на маркуча се задейства от рязко повишен дебит (например спукан маркуч, избила връзка...), а другия (не знам кой е по-истински :) ) представлява тавичка под уреда плюс поплавък, който спира водата, ако се е напълнила тавичката, т.е. той хваща малките течове
radius - майстор
Аз си мисля, че се задейства от поява на налягане в кожуха, но не споря.
MamaMy - майстор
Вътре има много дебел хартиен пакет. Дори от малко влага между двата маркуча (о) (представлява коаксиален маркуч) хартията се надува и натиска палец който спира притока на вода. След това маркуча е само за боклука. Това е предпазител за вода като бушоните с жичка. :wink:

ПП От страни има прозорче с лупичка и когато стане червено значи клапана е сработил и ви е спасил. По същия начин като във вица за системата с автоматична диагностика и двупосочна обратна връзка.
radius - майстор
А от конденз няма ли да сработи?
MamaMy - майстор
Ако има от къде да влезе влажен въздух ще сработи, но явно където
са го сглобявали въздуха е бил достатъчно сух.
LazarGanev - "Велик майстор"
Значи това пази само от спукан маркуч? Не съм отварял, само бях питал един сервизен, ама явно и той толкова е бил наясно. Ама онова с ваничката и поплавъка моята го е имала, но от разнасяне по сервизи явно е изчезнало, това забеляза техника от поредния сервиз :-D. Между другото странна ми се видя практиката миялната да не я ремонтират на място, а да я мъкнат в сервиза и да я връщат, но 2 различи сервиза работеха така.
kozl - майстор
Това с полавъка на дъното го има и в наша миялна AEG. Клапана е електрически и проводниците са скрити под външната обвивка на водопроводящия маркуч, та се не виждат. Но този клапан, скритппак в топуз в началото на маркуча, освен защитна ф-я, управлява и водата за пълненето на зумпфа. Т.е. 2 в 1.
При синовете всичко баш Бош - миялни, перални. Поне на поглед ми прилича на същата система, но добре е, че не ми се налага да я разучавам :-D
  • 1
  • 2

Тема "Aquastop" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: