Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
beretta - помощник
Здравейте,
мъчи ме един въпрос. Може ли тръбите Ф110 за вертикалената част на мръсен канал да сенадят с муфи. Става въпрос за онези двойните муфи гумените уплътнения.
В момента гледам съседа прави и е наслагал муфи на всяка снадка между тройник и тръба и ми се струва много странно.

Освен това използва тройници на 90 градуса за тоалетните с горно оттичане. Правилно ли е?

Благодаря.
radius - майстор
Абе явно му е по-лесно. Аз не бих сложил муфа след тройник, а бих раздул тръбата и нанизал тройника. Все пак, понеже няма глупава вода, да се спазва принципа отгоре-надолу да влиза мъжко в женско.
brick - специалист
beretta написа:
мъчи ме един въпрос. Може ли тръбите Ф110 за вертикалената част на мръсен канал да сенадят с муфи. Става въпрос за онези двойните муфи гумените уплътнения.
В момента гледам съседа прави и е наслагал муфи на всяка снадка между тройник и тръба и ми се струва много странно.

Освен това използва тройници на 90 градуса за тоалетните с горно оттичане. Правилно ли е?

Благодаря.
Отклоненията за тоалетните са OK - градусите не са 90, минималния наклон си ги имат.

"Двойни муфи" ако са от този тип:
Изображение
за вертикална тръба не ми се вижда правилно. Ако искаме да си спестим раздуването, трябва да се използват муфирани тръби.

Тема "Снаждане на пвц тръби с муфа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: