Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mkocev - специалист
Знам, че темите в които се пита за цени не са от най-успешните, но все пак ще питам :)
Предстои ми изграждане на ВиК-то на двуетажна къща:

3 бани с тоалетни (по около 5 кв.м.)
1 кухня
1 сервизно с канал (заложен е).

Днес дойде майстор да види обекта и да каже какви са условията.
Каза, че една баня ориентировъчно излиза 450лв, като предвид етапа на строителство и моето задание ми се стори, че става въпрос само за изграждане на ВиК трасетата. Майстора работел с чешки полипропиленови тръби и съответно "офертата" е с такива за водопровода. За канала не знам, но там вариантите са горе-долу сходни като цена.
Знам, че задачата е специфична и относителна, не може да се каже, че "една баня излиза еди колко си', но все пак когато става въпрос за често срещани параметри, мисля, че може да се направи преценка на база опит с цените, бил той професионален или клиентски.
Параметрите са:
-баня с тоалетна 5-6кв.м.
1бр. мивка
1бр. тоалетна чиния
1бр. канал
1бр. душ

Моля да споделите мнения/цени за такава услуга. Знам, че в нета има цени "на точка", но също така знам, че който прави такива неща (или е плащал :))има идея ориентировъчно колко излиза инсталацията на една стандартна баня с тоалетна.
Ще потърся още оферти. Иначе, човека ми го препоръчаха и изглежда свестен и професионалист.
Благодаря за вниманието!
nikolov333 - майстор
С конкретни цени не мога да съм полезен, но от досегашния ми опит по апартамента установих, че цената зависи основно от виждането на майстора. В момента работя с един който ми се струва прекалено евтин за качествената му работа.. Да е жив и здрав, че го боли крака и мислил да се отказва.. :prayer:
mkocev - специалист
чет май 27, 2021 9:36 pmLazarGanev написа:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... iVHH2gizEs
Спам?

Николов,. мерси за споделеното мнение!
Ясно, че цените до голяма степен зависят от виждането на майстора по въпроса, като разбира се, не е задължително по-скъпата услуга да е по-добрата.

Както писах, вероятно ще взема още някоя оферта, поне горе-долу да се ориентирам за цените. Пуснах темата, тъй като в нета попаднах само на една горе-долу сходна, от преди доста години.

Честно казано, не виждам проблем да се дискутират цени на услуги от клиентска гледна точка (а и от майсторска) тъй като цената не е гаранция за качество.
Има някакви "средни" цени и в този бранш и при всички положения се гравитира около тях, но какви са, или по-скоро "колко излиза еди какво си"... за момента не знам.
Обикновено си правя сам нещата. Когато реша да ползвам чужда помощ, предпочитам да платя на който трябва колкото иска, но работата да е сигурна, а и най-малкото по този начин не поощрявам некадърността ;)
nikolov333 - майстор
И последно.. Който и да избереш, гледай да може да мисли, че и бетон да къртиш си трябва "више".. :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
чет май 27, 2021 10:51 pmmkocev написа:
Спам?
Не, точно по темата. Народна приказка. Какво има да коментираме баня с "1бр. канал"? Просто е смешно като обяснение. Едно нещо струва толкова, колкото клиентът е готов да плати. Вземи още 2-3 оферти и накрая си го направи сам. После сподели тук с колко кинти си напред
mkocev - специалист
чет май 27, 2021 11:44 pmLazarGanev написа:
чет май 27, 2021 10:51 pmmkocev написа:
Спам?
Не, точно по темата. Народна приказка. Какво има да коментираме баня с "1бр. канал"? Просто е смешно като обяснение. Едно нещо струва толкова, колкото клиентът е готов да плати. Вземи още 2-3 оферти и накрая си го направи сам. После сподели тук с колко кинти си напред
"Печатна" грешка :)
Имах предвид сифон, канала е навсякъде, ясно е.
Това със струването май важи само за труда и то не винаги.
chapara - майстор
чет май 27, 2021 9:23 pmnikolov333 написа:
С конкретни цени не мога да съм полезен, но от досегашния ми опит по апартамента установих, че цената зависи основно от виждането на майстора. В момента работя с един който ми се струва прекалено евтин за качествената му работа.. Да е жив и здрав, че го боли крака и мислил да се отказва.. :prayer:
После да не го боли ку@ за некачествена работа?😁
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма как да коментираме при толкова малко подробности и толкова много неясноти. Ето някои важни въпроси без отговор:
- бойлери ще има ли в тези бани, откъде идва топлата вода?
- ако всичко идва от един централен бойлер, кой ще прави (или е направил) разводката до съответните бани?
- тръбите вкопани ли ще са в стените или ще има предстенна обшивка от ГК?
- ако ще са вкопани - има ли подготвени канали или ВиК майсторът ще ги прави?
- от какъв материал са стените - бетон, камък, тухла-четворка/единичка, итонг, мазилка-здрава/рехава
- ще се изпитват ли инсталациите, как?
Има и още много фактори, които могат да повлияят на цената. Иначе е само чесане на клавиатури и спам. Питам, щото съм виждал всякакви ситуации и всякакви изпълнения
nikolov333 - майстор
пет май 28, 2021 12:00 amchapara написа:
чет май 27, 2021 9:23 pmnikolov333 написа:
С конкретни цени не мога да съм полезен, но от досегашния ми опит по апартамента установих, че цената зависи основно от виждането на майстора. В момента работя с един който ми се струва прекалено евтин за качествената му работа.. Да е жив и здрав, че го боли крака и мислил да се отказва.. :prayer:
После да не го боли ку@ за некачествена работа?😁
До сега съм го преценил..над три години от както ми е правил нещата и нямам ни един проблем.

Тема "Цени за изграждане на ВиК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: