Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mkocev - специалист
Баните са 2.6м х 1.7м.
Няма бойлери.
Вкопаването на тръбите ще е не повече от 2м. сумарно.
Не искам да омаловажавам работата, ама става въпрос за няколко метра тръби и три точки душ, тоалетна и мивка. (не знам дали така се броят).

Канала и топлата и студена води, ще влизат кажи-речи заедно в баните (от една посока).
Прекарването на трасетата до баните е отделна тема.

Честно казано, ориентировъчната сума за баня - 450лв. ми се стори висока, предвид параметрите на помещението. Въпроса е, дали е така и колко е висока, ако е така :)

Не мога да прикача снимка на проекта в момента, че е прекалено голяма.
krasi92 - майстор
Материалите кои ги купува. Ако са от майстора си е таман цената
ky-kyy - майстор
Аз па не разбирам, къде е проблема :? Не те устройва цената, търсиш друг чешмеджия, докато намериш такъв, с който да стиснете ръцете.
Иначе кво, ще кажеш на този -" В един форум ми казаха, че искаш много пари, труда ти струва еди колко си"
И въобще, как си го представяш, някой ей така, да ти каже по тъпите ти обяснения, кое колко и как? И в тия 3 бани и кухни и мокро, водата няма ли по някоя по-дебеличка тръба, да изтича нанякъде. Или двата метра стигат? И дали няма да има и някой и друг отдушник? И въобще, нито можеш да поставиш въпрос, нито да прочетеш отговор.
mkocev - специалист
Що сте толкова гневни и зли бре?
Аз като не мога да съм полезен в дадена тема, не пиша нищо... Бахти кучетата..
Относно преценката за една тъпа и стандартна баня от 4 квадрата, според мен един професионалист ще може да предвиди/знае какъв обем от работа е и съответно да изкаже адекватно мнение, не да ми прави "психо профили".
Като се почне, ама това ама онова... все едно за ракета става въпрос.. бахти и сложната материя..
Ама то е ясно защо е така,.да не се.мине някой да изкопае метър канал без да е калкулирал 10-те лв. Нали?
Ако ще тръбите да минат по три от стените, материалите пак ще са под 150 лв. Как и да е.
Не държа сметка на никой за цената за труд, която си е определил. Ако не ми отърва намирам друг вариант или си го правя сам,.в повечето случаи по-добре от болшинството "майстори" ( не знам вие дали не сте от тях ;))
Интересуваше ме мнението на професионалисти в областта или на хора, които са ползвали услуги наскоро за подобен обект.
Все тая. Не ми се лае по форуми.
Благодаря на адекватно участвалите в темата!
ky-kyy - майстор
mkocev написа:
Що сте толкова гневни и зли бре?

Ами ти, що си такъв мърморан, бре?
Направи си го сам, кво само ревеш!
mkocev - специалист
Що и как реши, че рева... ?
Питам колко горе-долу излиза еди каква си услуга по може да се каже стандартно и прошнуровано задание (нито е нещо изкелефенчено, нито частен случай и т.н.) и затова получавам обвинения и обиди и нищо по темата... Нещо лошо ли съм направил?
radius - майстор
Ами да, аз като почаках 2 седмици вик майсторите им теглих една и си направих всичкото вода от тротоарния кран и канали и вентилация на 2 ет. къща. С вкопаване на тръбите, изолации, тестове на 8 бара... пълна програма.
Аа да, и със зачистване със спирт на всяка ПП сглобка преди лепене, както е по инструкция. Искам да видя майстор как го прави!! А не да ми върти сглобките на ппр-а докато ги набива, че по-лесно.
Та, автора на темата не разбира некосистентността на питането си, с оглед спецификите на всеки обект и се сърди. Винаги случая е частен в тази област!
Ами направи си го сам като е лесно, аз го направих и съм много доволен :cool:
LazarGanev - "Велик майстор"
Не знам защо търсиш някаква твърда цена? Да речем от 300 до 450лв е нормално, според майстора и майсторлъка, както и според материалите. Другото, което не знам е защо търсиш най-ниската цена от препоръчан майстор - за да е препоръчан, значи е добър, а като е добър - ще е скъп. Аз винаги ме е срам като си спомня една моя постъпка, ама то немотията това прави. Като се роди второто чадо бях в някаква дупка в живота - най-бедните ми години. Та трябваше да слагам в детската двуетажно легло и като обикалях по магазините, бях видял една мостра за 200лв, но нямаха налични и не очакваха. Явно мострата беше стара, защото и цената беше неактуална - по други магазини имаше цени 250-300лв за по-калпава стока. Тогава се сетих за един мой съученик, който работеше дърводелец в един цех. Казах му - искам такова легло за 200лв. Той вика мога да го направя, ама за цената ще говориш с шефа. Говоря с шефа му, а той - абсурд, цената е много ниска. А бе как ще е ниска, иди го виж в Лазур, има мостра с цена, не е ниска. Ниска е, не е ниска, ниска е, не е ниска. Добре де, защо трябва да го правя на тази цена? Как защо - нямам пари, пък с Исмито сме израснали от деца, пък и в магазина има мостра, там има печалба и на посредник! И човека какво да прави - съгласи се. Леглото стана супер, после го разделих на 2 легла и децата още ги ползват! А аз като се сетя - хем ме е срам, дето съм се циганял, ама и ги споменавам двамата с добро. Но от тогава не се пазаря - колкото ми кажат, толкова. Ако смятам, че не си струва - отказвам и толкова. Мразя и на мен да ми мрънкат. И то най-много мрънкат хора, дето не са им проблем парите!
krasi92 - майстор
Преценката на място е наи добра и от там се започва с 50 лева за посещение които се вадят после от краината цена.С мои материали и труд и с твоя проект цената е горе долу като на първия майстор за двуетажна къща.Гаранция след 3 дневно изпитание под налягане 5 години.Ако обекта е на две туби гориво от цивилизацията цената се вдига.При повече от един водомер цената също се вдига.

Тема "Цени за изграждане на ВиК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: