• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
esko148 - специалист
пет юни 25, 2021 1:10 pmшоп написа:
.....защо не вържеш разпръскачите с 3/4 маркуч за да направиш проба?
И тази магия правих, и то само с единия от двата разпръсквача, но пак не иска да го върти. За сравнение пробвах да го включа към другата ми помпа "ВИДА" 1.5", която на изхода на напорната тръба е с редуциращ дебита кран. Той не беше отворен нацяло, и въпреки това разпръсквача се върти свободно в двете посоки все едно е вързан не към помпа, а към чешмата ( 4 бара налягане ). Едва ли "Видата" постига такова налягане като това от водопровода, но работи!

P.S: Днес успях да полея засаденото близо 150м2 място с райграс доста по-бързо като махнах 1/2 маркуча и пак си върнах стария 3/4. Полях го ръчно по стария метод с пръст в/у отвора на маркуча. Сега чакам да покара, но с тези температури от 40+ градуса сигурно 20 дена чакане не ми мърдат :(
dikata1975 - специалист
Смукателната тръба ти е малка.Отделно ако си се заиграл с поялника не се знае какво е останало от диаметъра и.
Димитър....... - специалист
пет юни 25, 2021 10:09 pmesko148 написа:
пет юни 25, 2021 1:10 pmшоп написа:
.....защо не вържеш разпръскачите с 3/4 маркуч за да направиш проба?
И тази магия правих, и то само с единия от двата разпръсквача, но пак не иска да го върти. За сравнение пробвах да го включа към другата ми помпа "ВИДА" 1.5", която на изхода на напорната тръба е с редуциращ дебита кран. Той не беше отворен нацяло, и въпреки това разпръсквача се върти свободно в двете посоки все едно е вързан не към помпа, а към чешмата ( 4 бара налягане ). Едва ли "Видата" постига такова налягане като това от водопровода, но работи!

P.S: Днес успях да полея засаденото близо 150м2 място с райграс доста по-бързо като махнах 1/2 маркуча и пак си върнах стария 3/4. Полях го ръчно по стария метод с пръст в/у отвора на маркуча. Сега чакам да покара, но с тези температури от 40+ градуса сигурно 20 дена чакане не ми мърдат :(
Добре си се сетил,даже ако искаш си вземи един пищов за поливане(най евтин 4 кинта струва и върши работа),докато умуваш за помпа,пък току виж вземе че ти хареса и райграса поникне,и то дойде септември и ти си спестил едни минимум 200 кинта за помпа които естествено ги инвестираш в мръвка за скарата и пиячка :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Помпа за Вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: