• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
XpacTa - специалист
Здравейте,

Дали някой има такъв сифон (или пък го е монтирал) и може да даде обективно мнение за качествата му?
Изображение

Причината да го харесам е големия дебит - 84 л/мин при две свързани тръби, както и самия факт, че може да се свърже с две тръби. Като дежурен отпушващ каналите от женски косми вкъщи много ме блазни идеята да има backup на отходната тръба. Също така ми харесва идеята за воден затвор по цялата дължина на линейния сифон. В банята ще има подово и по този начин ще е по-малко вероятно да изсъхне сифона.

Опитах се да намеря информация за дебита на други сифони - като цяло на Viega точков или на Aco линеен го дават 0,9 л/с, т.е. 54 литраа в минута, което е значително по-малко. В едната баня сме с Viega точков и не смогва ако пуснеш душа на макс, затова ми се иска по-голям дебит. Според характеристикте на Wirquin-а дебита му с 50мм тръба е 72л/мин и стига до 84 ако се вържат двете тръби:
Изображение
jekasus - майстор
Три монтирани май имам, поне, така си спомням.
Има мрежичка в комплекта, тя се лепи с ПУ/препоръка/ към сифона, нататък е хидроизолация.
И понеже е топъл под - препоръката и хидрото са задължителни.
XpacTa написа:
че може да се свърже с две тръби.
Не да са вързани една за друга, а две отделни тръби до вертикалния щранг.
При толкоз боклуци на пазара, от максималното/идеалното 6, му слагам 5 +.
Заради тези дренажни отвори -

Прикачен файл

DSC_2282.jpg
iliya_i - майстор
ср юни 23, 2021 4:30 pmXpacTa написа:
.... 84 л/мин ..... 0,9 л/с, т.е. 54 литраа в минута, ....... 72л/мин ......84
Извинявам се, но с тези литри в минута дето ги пишеш, ми се породи едно любопитство относно водомера ти.

До колкото ми е известно индивидуалните битови водомери са с капацитет между 2.5 и 3 куб.м/час, или 40 - 50 литра в минута.
Та ми стана интересно, как сифона не смогва, ако нямаш байпас на водомера и сифона не е запушен.
kozl - майстор
За дебита, сифона и наклона....
Аз пък бях в хотел, в който сифона в банятя беше в най-високата точка на пода.
Тука в наша сграда се къса мека връзка и теква вода в банята. Наклона на пода към сифоня минимален, щото предвидено за вана. Та водата навирва, сифоня не смогва и айде в стаите. Аз рабрах за наводнението като протече м-у плочата и стената към фасадата.
kozl - майстор
ср юни 23, 2021 7:53 pmjekasus написа:
При толкоз боклуци на пазара, от максималното/идеалното 6, му слагам 5 +.
Заради тези дренажни отвори -
Да не би да би водния затвор да е м-у капачката и канала с дренажите на снимката :?
vladtod - специалист
Заблуждаваш се покрай Виегата, красив сифон , но с малък дебит и с тази цедка береш ядове покрай космите. Само гледай да има сух и мокър затвор, който и да избереш.
kozl - майстор
чет юни 24, 2021 8:03 amvladtod написа:
с тази цедка береш ядове покрай космите.
Е оно не ли по-дбре ядовете да са в цедката, отколе след нея :?
XpacTa - специалист
ср юни 23, 2021 10:37 pmiliya_i написа:
ср юни 23, 2021 4:30 pmXpacTa написа:
.... 84 л/мин ..... 0,9 л/с, т.е. 54 литраа в минута, ....... 72л/мин ......84
Извинявам се, но с тези литри в минута дето ги пишеш, ми се породи едно любопитство относно водомера ти.

До колкото ми е известно индивидуалните битови водомери са с капацитет между 2.5 и 3 куб.м/час, или 40 - 50 литра в минута.
Та ми стана интересно, как сифона не смогва, ако нямаш байпас на водомера и сифона не е запушен.
Не съм мерил реално колко литра в минута текат от душа, възможно е и сифона (виега-та) да е бил вече позапушен... като цяло идеята на тези литри в минута е като при мечо пух - колкото повече, толкова повече... ако някой смята че ще навредят да каже (ще стане черна дупка в банята :? )

След като Jekasus го харесва това ще е сифончето. Мисля че няма сух затвор, но пък, както писах има воден затвор по цялата дължина, надявам се да е достатъчно мокър.
kozl - майстор
чет юни 24, 2021 9:22 amXpacTa написа:
Мисля че няма сух затвор, но пък, както писах има воден затвор по цялата дължина, надявам се да е достатъчно мокър.
Е ако този улей с дренажа от снимката на Жеката


Изображение


е водния затвор, ако не запушиш дренажите, считай, че нямаш воден затвор.
И кво значение има колко е дълъг и за това водата е била повече, да ама и повърхността за изпарение е повече, а дълбочината никаква.
Не воден затвор, а пресъхнал отвор :-D
XpacTa - специалист
Този отвор на мен ми прилича на дренаж за каналчето в което влиза капачката. Предполагам, че проблема е че се запушва... може и да бъркам, ако Jekasus прочете ще изясни. Водния затвор на тази снимка е изваден. По принцип този сифон имаше и някаква PRO версия, която е с капак за вграждане на плочка, при нея не би трябвало да има такива дренажчета, но пък не съм я виждал да се продава в България.

Edit:
Всъщност ето го, ама е в някаква Варненска фирма. Не знам дали си заслужава още 150-тина лева отгоре:
Изображение
  • 1
  • 2

Тема "Мнения за линеен сифон Wirquin Експресо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: