Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Sashimir - помощник
Здравейте,

Предстои ми основен ремонт на банята в апартамент с ТЕЦ. Искам да съм сигурен в налягането на водата в апартамента и поради тази причина ще монтирам редуцир-вентили на топла и студена вода. Моля за съвет, каква е правилната подредба.

Вертикален щранг - спирателен кран - манометър (за налягането по щранга) - редуцир вентил с манометър - водомер. Главно ме интересува, дали манометъра да е преди, или след водомера.

Също така ме интересува към каква марка манометър и редуцир-вентил да се насоча, понеже температурата на водата от ТЕЦ-а е около 70-80 градуса.

Благодаря предварително!
iliya_i - майстор
Монтирай си манометъра преди ремонта. Той ще каже дали имаш нужда от редуцири. Какво те кара да мислиш за тях не си споделил, но те могат да помагат само при много високо налягане. При нормално или ниско налягане не само не помагат, а пречат. Та какво е реалното налягане у вас?
MamaMy - майстор
При нас проблема не е постоянен. Сложих редуцир заради водните удари които ВиК ни подсигуряват за да не скучаем. Много успешно конкурират Чез. Раздуха ми питата на газовия бойлер. Прокапаха ми няколко крана и се спука една тръба преди да се сетя да погледна манометъра на хидрофора. Стрелката се беше обърнала почти на 340 градуса. От както сложих редуцира не съм имал такива проблеми, но явно този вентил не работи както си мислех. Вместо да ограничава максималното налягане, той просто осигурява процентно намаляване на всяко налягане. Така когато повечето време нямаме достатъчно налягане и дебит, водата намалява съвсем. Глупава история :? .
LazarGanev - "Велик майстор"
пет юли 30, 2021 3:20 pmSashimir написа:
... температурата на водата от ТЕЦ-а е около 70-80 градуса.
Мисля, че си фантазираш
krasi92 - майстор
Преди водомера може да се сложи само кран. След водомера можеш да правиш каквото си искаш.
shotik - майстор
При успоредни, хоризонтални тръби, тази за топлата вода трябва да е отгоре и по възможност по- далече от студената , за да не я затопля.

Тема "Последователност при свързване на водопровод на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: