Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
srd2001 - помощник
hidrazin написа:
от hidrazin » чет авг 12, 2021 12:31 pm
Ако си сигурен че и директно пуснати (без пресостат) две различни помпи спират след 23 минути ще е цяло чудо.

Първата е върната и не е пробвана без пресостат, на колко ще изключи. Но тъй като и за мен стана странно, че две помпи на две различни марки (да не са най-доброто в своя клас, но не са купувани и от руския пазар) правят едно и също и затова и елиминирах пресостата и моето учудване бе, че и без него пак е същата история.
Това което не намирам в спецификацията на помпата, какво и е работното налягане, да не съм професионалист нито майстор, но мисля че нещата по тръбния път са изпълнени добре и единственото което ме кара да мисля че помпата се претоварва е работното налягане, на самите помпи. По диаграмата е посочено че при нулева височина следва да подава 4500 литра на час, при височина от 45 метра нула литра, при денивелация, 25 метра над 2000 литра на час, а как се смята работно налагане по тази диаграма аз лично не мога да се справя, реално при мен денивелацията е 8 метра по диаграмата би трябвало да може да хвърли над 4000 литра вода на час.
Въпроса е че при мен работното налагане което постига помпата е 2,50 атмосфери, да не би това да я тормози и това да е причина за пренатоварване и бързо загряване, след което следва сработване на термозащитата и т.н.
Последна промяна от srd2001 на чет авг 12, 2021 10:01 pm, променено общо 1 път.
krasi92 - майстор
свеж въздух влиза ли в шахтата. За да спира от прегряване както твърдиш температурата е доста висока.
srd2001 - помощник
чет авг 12, 2021 6:10 pmkrasi92 написа:
свеж въздух влиза ли в шахтата. За да спира от прегряване както твърдиш температурата е доста висока.
За съжаление проблема със спирането се проявява и при затворен капак на шахтата и при напълно отворен капак перката за охлаждане се върти духа въздух проверено е.
При затворен капак не мога да кажа каква е температурата в шахтата но при при отворен би следвало да е колкото на околната среда около 32 до 35 градуса, а при затворен има отвор за циркулация
шоп - майстор
чет авг 12, 2021 1:19 pmsrd2001 написа:
мисля че нещата по тръбния път са изпълнени добре и единственото което ме кара да мисля че помпата се претоварва е работното налягане, на самите помпи. По диаграмата е посочено че при нулева височина следва да подава 4500 литра на час, при височина от 45 метра нула литра, при денивелация, 25 метра над 2000 литра на час, а как се смята работно налагане по тази диаграма аз лично не мога да се справя, реално при мен денивелацията е 8 метра по диаграмата би трябвало да може да хвърли над 4000 литра вода на час.
За втори път акцентирам за филтъра в смукателната част "20 микрона 10 инча"
това е филтър за коренно различни цели.
дебита му е 20л/мин, живота ДО 12м3 в зависимост от качестовото на сондажната вода. https://pavirani.com/%D0%BC%D0%B5%D1%85 ... 0-623.html

Бланда в смукателната част преди помпата я товари за разлика от бленда в нагнетателната част след помпата.
Махнете този филтър. Мрежичката на смукателя е предостатъчна.
И накрая, ако все пак държите на този филтър го преместете след помпата.
infomar
чет авг 12, 2021 7:45 pmшоп написа:

За втори път акцентирам за филтъра в смукателната част "20 микрона 10 инча"
това е филтър за коренно различни цели.
дебита му е 20л/мин, живота ДО 12м3 в зависимост от качестовото на сондажната вода. https://pavirani.com/%D0%BC%D0%B5%D1%85 ... 0-623.html

Бланда в смукателната част преди помпата я товари за разлика от бленда в нагнетателната част след помпата.
Махнете този филтър. Мрежичката на смукателя е предостатъчна.
И накрая, ако все пак държите на този филтър го преместете след помпата.
Такъв филтър до колкото знам не се слага на поливна система. Трудно пропуска водата и може да затрудни помпата и тя да прегрее. Може да се сложи в система за пречистване водата в къщата.
При поливане се слагат от този тип филтри. Имам подобен и няма проблени,
https://www.emag.bg/filtyr-na-pompata-g ... DN6WT7MBM/
srd2001 - помощник
Ок, ще пробвам тази вечер и без филтъра. Само да до уточня че фиртара не е от показания от вас модел същия представлява 10 инчова колона вътре с много фина мрежа не са влакна. По късно ще пиша какъв е резултата без филтър 10 минути за преработка на системата и малко тестове и ще пиша
hidrazin - майстор
Уфффф... я па чак сега стоплих че филтъра е 20 микрона.
Няма място преди помпата. Да го маха и да пробва колко ще изкара.
:partyman:
srd2001 - помощник
чет авг 12, 2021 8:37 pmhidrazin написа:
Уфффф... я па чак сега стоплих че филтъра е 20 микрона.
Няма място преди помпата. Да го маха и да пробва колко ще изкара.
:partyman:
И така теста е завършен премахнат филтър 20 микрона мрежест на смукателна тръба, резултат 30 минути работа без пресостат спира поради загряване, нивото на водното огледало не е помръднало. Температура на околната среда 27 градуса.

И макар, че може някой да го счете и за реклама, мисля че проблема е в помпата отново и затова моля предложете бюджетна помпа от която сте доволни и имате лично наблюдение и мнение, че работи минимум час, а защо не и 2 часа при налягане 2.5 защо не и 2 атмосфери и по високи температури на околната среда.

Или да налаля смукателната тръба до 5 метра, дали ще има ефект при положение, че водното огледало след тридесет минути работа не мърда в тези жеги вода имам.
hidrazin - майстор
чет авг 12, 2021 9:42 pmsrd2001 написа:
Или да налаля смукателната тръба до 5 метра...
Няма никаква файда. Важи огледалото. Какво разбираш под бюджетна помпа?
За Х лева може да получиш качество Х или по-малко но не и по-високо.
:partyman:
srd2001 - помощник
чет авг 12, 2021 10:39 pmhidrazin написа:
чет авг 12, 2021 9:42 pmsrd2001 написа:
Или да налаля смукателната тръба до 5 метра...
Няма никаква файда. Важи огледалото. Какво разбираш под бюджетна помпа?
За Х лева може да получиш качество Х или по-малко но не и по-високо.
:partyman:
До 350 лева, смятам че требв да стигнат, но а ако е 250 лева още по добре, ще има и за бричка в това топло време.

Явно тези за по малко от 150 лева, файда йок. Ама добре че си имат гаранция и възможно за връщане.

Тема "Проблем с поливане на градина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: