Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
djogobg - специалист
Здравейте, дойде ми време за кладенец(и по-обилно поливане на двора) и поръчах бетонови пръстени, утре даже багерът ще копае, но имам един много важен въпрос. Пръстените с дупки(дренажните), до каква височина има смисъл да се слагат?
В района кладенците са по 6 метра, водно огледало на 3-ти метър. Моята идея е да се изкопаят 7 метра, за да има един метър фитриращ слой(може и по-малко да е), след това между 6-ти и 3-ти метър да има вода. Взел съм два дренажни пръстена по 70см високи. Започвам да се чудя, дали има смисъл да слагам и двата или само един или нито един... Отвън на пръстените ще има чакъл за филтриране, но ме притеснява от горния дренажен пръстен, който в по-голямата си част ще е над дънния филтриращ слой, да не се влива пясък и да мъти водата. Също така ме притеснява да не стане така, че водата по някакъв начин да почне да се губи през дренажните пръстени.
Предполагам, мога да ги сложа и ако се мъти да сляза и да запуша дупките, но предпочитам да стане добре отначало, а не да поправям грешки след това. Та - ок ли е да има два дренажни пръстена в долната част на кладенец?

Тема "Дренажни пръстени в кладенец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: