• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
plamen82 - помощник
ср сеп 22, 2021 9:42 pmkrasi92 написа:
Тези ъглови кранчета са за друга работа а не за това за което иска да ги ползва. Щом държи на колектор се слагат кранове подходящи за целта. Наи вече трябва да са ремонтопригодни. С други думи пиите си ракията и махни всичките тия плетеници овреме. Надявам се темата да е някакъв маитап и тази снимка да е сглобявана на компютъра.
не е. идеята беше да не давам няколко хиляди за баня на 50 години защото имах и сватба преди две седмици
kozl - майстор
Основното перо в хилядите е от настилки, облицовки и оборудване. Тука още ВиК-то е оплетено, па после гипсокартони, куфари......
Дека е концепцията - има ли некъв проект или квото стане :?
А ти питаш за пералнята и мислиш да пущаш маркуча от колектара, ама тоя колектор така ли ке виси у въздухо :shock:
krasi92 - майстор
Нещо не ти схващам идеята да вкараш такива щуротии и ненужна арматура.Като банята е 50 годишна имаш ли опция да придобиеш 3 годишна.Приятелите са си приятели и си пиите ракията но за инсталацията си наеми човек дето знае какво прави и как се прави.
plamen82 - помощник
чет сеп 23, 2021 9:10 amkrasi92 написа:
Нещо не ти схващам идеята да вкараш такива щуротии и ненужна арматура.Като банята е 50 годишна имаш ли опция да придобиеш 3 годишна.Приятелите са си приятели и си пиите ракията но за инсталацията си наеми човек дето знае какво прави и как се прави.
еми знам ,че е правил и други бани,показвал ми е снимки и т.н. и е голям философ,всичко знае,като почне да приказва може да ти изнесе цяла лекция за нещата,затова се заблудих. водих досега двама уж да почнат и да го махам,но като видяха нещата и какво е направил се отказаха да почнат
plamen82 - помощник
ср сеп 22, 2021 4:07 pmшоп написа:
ср сеп 22, 2021 3:33 pmplamen82 написа:
Направил ми е досега много поразии
И продължава да ги прави.
Попитай го за какво е сложил тези две муфи?!
Ето буквало думите му

"Муфа ВРН- преход между една втора външна от спирателния кран и вътрешната резба на гайката на холендера която е три четвърти,Муфата обхваща кранчето и предава свръзката в холендера. Прави сеименно по този начин за да се осигури разглобяемост на кранчето ако някога протече и има нужда от смяна за да не се къртият плочки и гипскартон- само се отваря ревизионния капак и с два ключа се подменя протеклото кранче- с единия ключ се държи контра а с другия се демонтира холендера.На новия кран пак се слага тази преходна муфа.Тя е малко по- дълга за да осигури малко повече разстояние отколкото ако бях взел кранчета за пералня които са една втора към три четвърти. Идеята е да има именно това разстояние за компенсаторен аванс което само муфата осигурява."
krasi92 - майстор
Би ли показал къде го холендъра в схемата.А за компенсаторния ефект на муфата още ми е смешно.Колко кинти набута до сега в този шедьовър
plamen82 - помощник
чет сеп 23, 2021 11:32 amkrasi92 написа:
Би ли показал къде го холендъра в схемата.А за компенсаторния ефект на муфата още ми е смешно.Колко кинти набута до сега в този шедьовър
със ддс-то като сложа доста
  • 1
  • 2

Тема "Маркуч за чиста вода за пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: