• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
plamen82 - помощник
Здравейте,
не съм ВИК специалист и искам да попитам дали майстора ,който съм наел да ми прави ремонта е сложил правилно тръбата за чистата вода. Има колектори със спирателни кранове в банята и му казах,че тая тръба е излишна и че може просто да се пусне маркуча на пералнята и да се върже по нормалния начин. Направил ми е досега много поразии,но нали сме приятели от 20 години и затова го търпях досега,та въпроса ми е относно тръбата на снимката
Прикачен файл:
received_592939118541227.jpeg
received_592939118541227.jpeg (114.01 KиБ) Видяна 738 пъти
шоп - майстор
ср сеп 22, 2021 3:33 pmplamen82 написа:
Направил ми е досега много поразии
И продължава да ги прави.
Попитай го за какво е сложил тези две муфи?!
kozl - майстор
ср сеп 22, 2021 3:33 pmplamen82 написа:
Здравейте,
не съм ВИК специалист и искам да попитам дали майстора ,който съм наел да ми прави ремонта е сложил правилно тръбата за чистата вода. Има колектори със спирателни кранове в банята и му казах,че тая тръба е излишна и че може просто да се пусне маркуча на пералнята и да се върже по нормалния начин. Направил ми е досега много поразии,но нали сме приятели от 20 години и затова го търпях досега,та въпроса ми е относно тръбата на снимката
Немам идея какво се има в предвид под правилно :? Първо, като изключа въпроса на шоп, това на снимката е недовършено.
Моята мисъл допуска:
- Лесен начин да се спре водата само на пералнята.
- да се съобрази с уреда, в случая пералнята и местоположението и. Примерно ако има аквастоп маркуч с клапан, то получава се широка част + кран ако има такъв и пералнята ще трябва да стои на по-голямо разстояние до стената.

А това за свързване по нормалния начин не го разбрах. Какви са тези колектори със спирателни кранове :? и не са ли зад ревизионна врата :? Маркуча през ревизионната врата ли ще минава :?
plamen82 - помощник
ср сеп 22, 2021 4:35 pmkozl написа:
ср сеп 22, 2021 3:33 pmplamen82 написа:
Здравейте,
не съм ВИК специалист и искам да попитам дали майстора ,който съм наел да ми прави ремонта е сложил правилно тръбата за чистата вода. Има колектори със спирателни кранове в банята и му казах,че тая тръба е излишна и че може просто да се пусне маркуча на пералнята и да се върже по нормалния начин. Направил ми е досега много поразии,но нали сме приятели от 20 години и затова го търпях досега,та въпроса ми е относно тръбата на снимката
Немам идея какво се има в предвид под правилно :? Първо, като изключа въпроса на шоп, това на снимката е недовършено.
Моята мисъл допуска:
- Лесен начин да се спре водата само на пералнята.
- да се съобрази с уреда, в случая пералнята и местоположението и. Примерно ако има аквастоп маркуч с клапан, то получава се широка част + кран ако има такъв и пералнята ще трябва да стои на по-голямо разстояние до стената.

А това за свързване по нормалния начин не го разбрах. Какви са тези колектори със спирателни кранове :? и не са ли зад ревизионна врата :? Маркуча през ревизионната врата ли ще минава :?
ето това е колектора,който е сложил само че снимката е от преди да пусне маркуча за пералнята. единия е за топла вода,другия за студена

Прикачен файл

received_386477599744135.jpeg
kozl - майстор
Аве кви са тези плетеници.
Изобщо има ли концепция кво се прави :?
plamen82 - помощник
ср сеп 22, 2021 6:05 pmkozl написа:
Аве кви са тези плетеници.
Изобщо има ли концепция кво се прави :?
ревизия е оставил,общо взето това е направеното от 20 юли
шоп - майстор
Каква е идеята на тези колектори?
Колектор за топла вода с 6 извода!!!
Колектор за студена вода с 6 извода!!!
plamen82 - помощник
ср сеп 22, 2021 6:48 pmшоп написа:
Каква е идеята на тези колектори?
Колектор за топла вода с 6 извода!!!
Колектор за студена вода с 6 извода!!!
идеята му беше ако някой ден изкарам кухня на терасата да има тръби за там и готови кранове. лошото е че ме няма по цяла седмица и чак накрая виждам какви ги е свършил
шоп - майстор
Наиграл си се с този "майстор'

Дори в бъдеще да се направи още една кухня на терасата се пуска едно отклонение за топла вода ф25 и едно ф25 студена и това е.
В последствие тези магистрали ф25 може да се разклонят на ф20 за различните консуматори.

Гони "майстора" и дано няма финишно покритие от типа шпакловака или плочки за да не къртиш много.
krasi92 - майстор
Тези ъглови кранчета са за друга работа а не за това за което иска да ги ползва. Щом държи на колектор се слагат кранове подходящи за целта. Наи вече трябва да са ремонтопригодни. С други думи пиите си ракията и махни всичките тия плетеници овреме. Надявам се темата да е някакъв маитап и тази снимка да е сглобявана на компютъра.
  • 1
  • 2

Тема "Маркуч за чиста вода за пералня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: