Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasi92 - майстор
Става и с този холедър за лепачката но маааалко по силно стягане е фатално за него.
Lutchezar - майстор
Така или иначе е захванал да прави всичко от полипропилен. По тази логика навсякъде може да се пренатегне. Тези си идваха едно време и с уплътнения, че дори бяха комплект с водомера. Не съм сигурен моите въобще дали можеха да се стягат с ключ, само на ръка.
muhala - майстор
Здравейте,

Готов съм. Махнах адапторите след крановете, както бе предложено и навих муфа и холендър. За сега нищо не е капнало по заварките.
Единствено едната муфа посълзи след час. Имах съмнения за нея. Доста леко се нави. Вече вичко трябва да е наред.

Изображение

Да ви попитам... Как да закрепя металните тръби ?
Дали да ги запеня с монтажна пяна или да ги замажа с цимент и пясък, както беше ?
Възможно ли е тръбите да кондензират покрай пяната и да ръждясат ?
Защо навремето са ги циментирали ? Знам, че гипса прави с влагата реакция и се получава киселина. Затова всичко покрай гипса ръждясва.
krasi92 - майстор
Отвори крановете напълно. Тръбите можеш и да замажеш а може и с пяна. Може и скоби да сложиш. Ако беше разминал малко троиниците щеше да ти е по лесно с лепачката.. И ппр тръбите ги фиксирай към стената. И изолация може да сложиш

Тема "Дайте акъл за водопровод." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: